TYT matematik için kitap önerisi

183206

Megapat
Makaleler
1
Temel, düşük seviyede matematik bilen birisi için TYT matematiği düzeyinde kitap önerir misiniz? Zor olmasın demeye çalışıyorum yani. Çözümlü olması önemli.
ÜçDörtBeş yayınlarının TYT matematik kitabını alsam olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer temelin kötüyse, Supara ile başlayabilirsin. Ama önce kitapçıda incelemeni tavsiye ederim fazla kolay gelebilir.

Çap fasikülleri de çok güzel bir kaynak ama diğerlerine göre zor. Belirli bir seviyeye geldikten sonra Apotemi, Acil kitaplarına geçersin.

Başlangıç için bir tık ağır gelebilir. ENS yayınları ile başlayabilirsin. Video çözümleri var.
Eğer çok zor değilse bu kitapla başlamayı düşünüyorum çünkü arkadaşım çok övdü bu kitabı. Ama başlayabilmek için belirli bir seviyede matematik şartsa eğer sizlerin önerdiklerini alacağım.

O video ders defteri; o kitabın içindeki konuların sorularını YouTube'dan çözüyor, pekiştirmek amaçlı. Test kitabı ise ayrı.
Peki ÜçDörtBeş kitabı hakkında ne düşünüyorsunuz? Arkadaşım çok fazla övdü zihnime yerleşti resmen kitap. Bir süre Youtube üzerinden konu anlatımları izledikten sonra o kitabı çözmeye başlayabilir miyim? Aşırı kolay kitaplarla vakit kaybetmek istemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı