TYT matematik için kaynak ve fikir önerisi

Anladım. Peki TYT'de kaç net yapıyorsun, deneme çözdün mü hiç?

Paragraf çözmen güzel, günde 30 paragraf çözersen odaklanmana da yardımcı olur. Bunların yanında TYT fen en geç Ocak'a kadar bitsin. Bilgisayar mühendisliği de hedeflesem günde 8 saat altına inmezdim. Bence sen de büyük saatlere alış. Konular fazla. Anca yetişirler.

Anladım. Peki TYT'de kaç net yapıyorsun, deneme çözdün mü hiç?

Paragraf çözmen güzel, günde 30 paragraf çözersen odaklanmana da yardımcı olur. Bunların yanında TYT fen en geç Ocak'a kadar bitsin. Bilgisayar mühendisliği de hedeflesem günde 8 saat altına inmezdim. Bence sen de büyük saatlere alış. Konular fazla. Anca yetişirler.
Büyük saatlere alışığım benim için sorun değil onlar. İlk denememde Türkçe'den 25 net civarı yapmıştım, 2 matematik yaptım. Sözel tarafında da 20 sorudan 10 tanesini falan yaptım. Fen bölümüne zaman yetiştiremedim.

Büyük saatlere alışığım benim için sorun değil onlar. İlk denememde Türkçeden 25 net civarı yapmıştım, 2 matematik yaptım. Sözel tarafında da 20 sorudan 10 tanesini falan yaptım. Fen bölümüne zaman yetiştiremedim.

Konuları hallederek ve bol deneme çözerek süreyi de kontrol edersin. Büyük saatlere alışık olman güzel. 2022 YKS'de başarılar diliyorum.

Çok teşekkür ederim. Bu yıl düzenli bir çalışmayla başarabilirim inşallah. AYT matematik için yine TYT gibi sıfırdan bir kaynak alıp YouTube'dan yürütebilirim sanırım.

Antrenman 2 seni yavaşlatır. Biraz daha vitesi ileri atman lazım. Temel oturduysa direkt TYT'ye girebilirsin.

Orta bir kaynakla başlayabilirsin. Bilgi Sarmalı, Toprak, 345 orta seviyedir. Toprak yayınları son zamanlarda popüler bir yayın. Temeli olup TYT'ye başlayacak birisi için ilk onu çözmesini öneririm.
Benim de antrenmanlarla matematik 1 bitmek üzere. Bu sene sadece tyt girmeyi düşünüyorum. 2. kitabını mı alayım farklı bir kaynağa mı geçiş yapayım? ne derseniz?

@soldy, Antrenmanlarla serisini gereksiz bir kitap olarak görüyorum. Piyasada o kitaptan kat kat daha iyi kitaplar var, kitap gereksiz zaman kaybı. Ara sınıf olsanız çözmenizi önerirdim ancak son sınıf bir öğrencinin çözmesi gereken kitap kesinlikle değil.

@soldy, Antrenmanlarla serisini gereksiz bir kitap olarak görüyorum. Piyasada o kitaptan kat kat daha iyi kitaplar var, kitap gereksiz zaman kaybı. Ara sınıf olsanız çözmenizi önerirdim ancak son sınıf bir öğrencinin çözmesi gereken kitap kesinlikle değil.
Anladım teşekkür ederim. 345 ile devam edeyim o zaman.

Yeni konular

Geri
Yukarı