TYT matematik konu önerisi

Oğuzhan Can45

Decapat
Merhaba ilk çalışmaya 2 ay önce çözdüğüm TYT 2020 çözerek 7.5 matematik neti yaparak başlamıştım. Şu an çözdüğum 16D2y 15.5n yapmışım sizce de bir gelişme var mı? Marka yayınları 3×40 matematik çözdüm. Acaba zorluğu nasıldır bilen var mı? Hangi konulara daha yogunlaşmaliyim?

TYT'de ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği kazananların (ilk 1000'e girenler kazanabiliyor) matematik ortalaması bile 34-35 net falan. O yüzden TYT'de ilk başta 20-25 üzerine çıkmayı hedefleyin. Önemli olan AYT. Tabii istediğiniz bölüm de burada önemli.

TYT'de ODTÜ bilgisayar mühendisliği kazananların (ilk 1000'e girenler kazanabiliyor) matematik ortalaması bile 34-35 net falan. O yüzden TYT'de ilk başta 20-25 üzerine çıkmayı hedefleyin. Önemli olan AYT. Tabii istediğiniz bölüm de burada önemli.

Hukuk ilk 15k yeterli. Ben bir de 7 netlerde isim şu an tahminimce 15 lerdeyim amacım 25 28gibi yapmak. AYT kısmında ise iyi bir sosyal 1 yapmak AYT matematik ise 20+ gayet iyi olur.

Hukuk ilk 15k yeterli. Ben bir de 7 netlerde isim şu an tahminimce 15 lerdeyim amacım 25 28gibi yapmak. AYT kısmında ise iyi bir sosyal 1 yapmak AYT matematik ise 20+ gayet iyi olur.
istediğin üniversitenin adını yazıp yanına yökatlas yazarak arama yaparsan istediğin bölüme gidenlerin kaç net yaptığını görebilirsin.
Örneğin ODTÜ yökatlas, Selçuk üniversitesi yökatlas vb. diye aratabilirsin. Çıkan ilk siteye gir, istediğin bölümü seç ve artık tüm detaylara bakabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı