TYT matematik konu önerisi

Badboys60

Decapat
Daha fazla  
Merhaba 12.sinif öğrencisiyim ve TYT matematiğe başlayacağım birkaç kitabım var.
-Aktif matematik.
-Acilmatematiğin ilacı.
-345 TYT soru bankası.
-Mert hoca soru bankası.
-Mert hoca video ders kitabi.
Hangi sırayla başlamalıyım temelim yok. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk 12 konu, 4 işlem Üslü sayılar Karekök gibi konulardan başla. Aktif Matematik yada Acil ilaç'tan çöz. Sonra 345'ten bitir. Eğer ki aktif ve acil ilaç'ta zorlanıyor isen Video anlatımı izle.

Mert hocadan ilerlemeli miyim?
Mert Hoca'yı tam tanımıyorum biraz incelemem lazım. Ama başlangıç seviyesi ise Genelde hem videolu+Soru kitaplı şeklinde gitmek daha avantajlı olur.

Mert Hoca'yı tam tanımıyorum biraz incelemem lazım. Ama başlangıç seviyesi ise genelde hem videolu+soru kitaplı şeklinde gitmek daha avantajlı olur.

Son olarak mert hoca izliyorum herkes iyi diyor.
Bence de iyi ama soru bankasını bir türlü çözemiyorum donup kalıyorum önce soru çözüm videolarını izlemem lazım (konuyla ilgili) bir türlü çözemedim bu sorunu.

Son olarak mert hoca izliyorum herkes iyi diyor.
Bence de iyi ama soru bankasını bir türlü çözemiyorum donup kalıyorum önce soru çözüm videolarını izlemem lazım (konuyla ilgili) bir türlü çözemedim bu sorunu.
O zaman ağır geliyor olabilir. İşin genelde mantığı önce konunun videosunu not alarak ciddi bir şekilde izlersin. Sonrasında Soru çözüm videoları izlersin. En son sen girişirsin sorulara. Ama bu denklem oturmuyor ise anlatım ve soru tarzı sana zor gelebilir. Daha başlangıç seviyesi kaynaklara yönelmelisin.

Yeni konular

Geri
Yukarı