TYT Nasıl Geçti?

O maalesef öyle olmuyor. Matematik ve Fenden çıkınca yorgun oluyorsunuz ve Türkçe patlıyor...
İşte bu kişisel bir farklılık, yukarıda dediğim gibi. Mesajınızı okuduğuma göre sizde değişen bir şey olmamış.

Konuyu takip ediyorum ve dikkatimi bir şey çekti. Sınava neden Türkçe, Sosyal gibi derslerden başladığınızı anlamadım. Bu derslerin soruları genelde paragraf olur ve uzundur. Bir yandan hızlıca okumanız gerekirken bir yandan mantığınızla düşünüp beyin fırtınası yapmanız gerekir. Bunlar art arda yapıldığında beyni yorar ve doldurur.

Ben olsam sayısal derslerden yani matematik ve fenden başlayıp Türkçe ve diğer sözel dersler için hesapladığım süreyi bırakırdım. Suyumu içip bir derin nefes alırdım ve onlara geçerdim.

İlk önce Türkçeden başlanılmasının sebebi insanın düşünmeye başlayabilmesi için. Türkçeden başlanılmadığı taktirde pratik düşünemiyorsun. Türkçedeki sorular yaptıktan sonra diğer sorular daha hızlı çözülebiliyor. Ayrıca tabii ki istisnalar olabilir.

Normalde ben de @Jira dediği gibi matematik ile başlıyordum. Ama bugün baktım bir nebze daha kolay gibi Türkçe döndüm o yüzden.

Neyse TYT geçti bitti. AYT'de bir kazık atmasa iyidir.

AYT mat şu an 2 dersden korkuyorum parabol ve olasılık-per-kom limit türev integralin yerini tutacak piyasada çok zor sorular var inşallah eleyici olarak bu konuları seçmezler.

İşte bu kişisel bir farklılık, yukarıda dediğim gibi. Mesajınızı okuduğuma göre sizde değişen bir şey olmamış.
Türkçeyi yaptım ama :) Diğer türlü o da gidecekti. Bir de arkadaşlar fark ettiniz mi bilmiyorum ama Matematik soruları yeni nesil değildi. Bize alıştırılanlar gibi değildi pek.
AYT mat şu an 2 dersden korkuyorum parabol ve olasılık-per-kom limit türev integralin yerini tutacak piyasada çok zor sorular var inşallah eleyici olarak bu konuları seçmezler.
Trigonometriden vurucaklar bence.

Geri
Yukarı