TYT Türkçe netimi nasıl düzeltebilirim?

Tamamdır teşekkürler hepinize dil bilgisini halledip paragraf çözmeye başlıyorum zaten her hafta genel denemem var farkı görürüm sanırım.

TYT netlerim bu sıralar 60 civarı geliyor.

Türkçe: 16-20 net.
Sosyal: 10-12
Matematik: 20-25
Fen: 10-12
Netlerim bu şekilde ama Türkçe çok kotu nasıl hızlı net yükseltebilirim 12. sınıfım dil bilgim 0 (hiç işaretlemiyorum)

Sizce kasım ayına göre netler nasıl ve ne gibi bir yol izleyebilirim?

Türkçe netlerin bence daha iyi olabilir sınavla hiç alakam olmamasına rağmen ilk girdiğimde 15net civarında yaptım yaklaşık 1.5-2 aydır düzenli günlük 20-30 paragraf çözüyorum benim de dil bilgim sıfır olmasına rağmen netler 30 civarlarında geziyor.

Türkçe netlerin bence daha iyi olabilir sınavla hiç alakam olmamasına rağmen ilk girdiğimde 15net civarında yaptım yaklaşık 1.5-2 aydır düzenli günlük 20-30 paragraf çözüyorum benim de dil bilgim sıfır olmasına rağmen netler 30 civarlarında geziyor.

Kanka bende bir Türkçeye ön yargı var ne paragraf çözüyrum ne Türkçeye çalışıyorum bir de dikkatim çabuk dağılıyor hemen sıkılıyorum bunlar birleşince kötü geliyor Türkçe ama 30'lara falan hızlı çıkarım diye düşünüyorum o zaman toplam nette yukselmiş olur.

TYT netlerim bu sıralar 60 civarı geliyor.

Türkçe: 16-20 net.
Sosyal: 10-12
Matematik: 20-25
Fen: 10-12
Netlerim bu şekilde ama Türkçe çok kotu nasıl hızlı net yükseltebilirim 12. sınıfım dil bilgim 0 (hiç işaretlemiyorum)

Sizce kasım ayına göre netler nasıl ve ne gibi bir yol izleyebilirim?

Bol bol paragraf çalış ses bilgisi ve dil bilgisinde yapabildiğine yapmaya uğraş.

Kanka bende bir Türkçeye ön yargı var ne paragraf çözüyrum ne Türkçeye çalışıyorum bir de dikkatim çabuk dağılıyor hemen sıkılıyorum bunlar birleşince kötü geliyor Türkçe ama 30'lara falan hızlı çıkarım diye düşünüyorum o zaman toplam nette yukselmiş olur.

Dikkat dağılması sorununu ben şu şekilde çözdüm gün boyunca hiçbir şekilde sosyal medya kullanmıyorum izlediğim bir film varsa izlemiyorum kafamın sağa sola kayma ihtimali azalıyor, ders çalışma sürem artıyor ve paragraf gibi okuduğunu anlama sorularını gayet rahat yapabiliyorum.
+ olarak modunu düşürebilecek tarzda müzikler dinliyorsan kesinlikle dinleme çok çok faydasını görürsün.

Paragraf için makale okuyup yorumlamayı deneyebilirsin. Kompleks gelmeyecek ise, paragrafa dedektif gibi yaklaşmanı, henüz daha okurken anlam çıkarmanı öneririm çünkü bu şekilde sorgularken başka alemlere dalmak zor oluyor. Dil bilgisindeki bazı konuları gerçek hayatta kullanmak gayet mümkün. Hem öğren, hem kullan. Bol şans.

Yeni konular

Geri
Yukarı