TYT ve AYT için soru bankası önerileri

yusology

Hectopat
Daha fazla  
  • TYT Türkçe - AYT edebiyat.
  • TYT mat - AYT mat.
  • TYT tarih.
  • TYT coğrafya - AYT coğrafya.
  • TYT felsefe.

Bu dersler için soru bankası önerebilir misiniz orta düzey?

• Türkçe ve edebiyat için özellikle paragraf için Rüştü Hoca'nın kitaplarına bakabilirsin. Dil bilgisi vs. hepsi olsun diyorsan da Arı Yayınları'na bakabilirsin veyahut Karekök Yayınları da olabilir.
  • Matematik için 3D Yayınları, Hız ve Renk Yayınları, 345 Yayınları, Bilgi Sarmal Yayınları, Karekök Yayınları ve Acil Yayınları'nın kitapları gayet yeterli.
  • Tarih için herhangi bir kaynağı kullanabilirsin. 345 Yayınları olur Bilgi Sarmal Yayınları olur hiç fark etmez. Zaten yorum soruyorlar.
  • Coğrafya için Benim Hocam Yayınları'na bakabilirsin. Palme Yayınları'na bakabilirsin.
  • Felsefe için çok bir bilgim yok. Ama Benim Hocam Yayınları'na bakabilirsin çok kolay gelirse 345 gibi kaynaklara da bakabilirsin.

Sanırsam eşit ağırlıkçısın. TYT oturumunda fizik, kimya ve biyolojiye de gereken önemi vermeyi unutma dostum. Onlar için de kaynak öneriyorum:

• Fizik için: Okyanus Yayınları 40 Seans TYT Fizik, Benim Hocam Yayınları TYT Fizik Soru Bankası bu iki kaynak kolay-orta düzey arası.
  • Kimya: Benim Hocam Yayınları TYT Kimya Soru Bankası bu kaynak sana bir hayli yetecek. Sınav sorularının ayarında bir kaynak. Baktın yetmiyor bu kaynak sana Bilfen Yayınları'nın kitabına bak gerçekten yeterli olacaktır.
  • Biyoloji: Biyotik Yayınları kolay-orta seviyedir. Gerçi aşamalı bir kitap kolay-orta seviye sorular bulunuyor içinde. Daha sonrasında önerebileceğim kaynaklar olarak Hız ve Renk Yayınları, Palme Yayınları ve Uzman Yayınları var. Bu üçü gerçekten güzel kaynaklar.

Son olarak başarılar dostum. Her şey istediğin gibi olsun.

Geri
Yukarı