TYT'de 75-85 arası net ile hedeflediğim nete ulaşabilir miyim?

Alonexecution

Hectopat
Arkadaşlar TYT 75-85 arası netim var, AYT ise 35-40 arası. Hedefim TYT 90 net AYT 50-60 net yapabilmek. 50 bin civarı yapmak istiyorum. Bu 3 ay telefonu, bilgisayarı enişteme emanet edip tamamen derse odaklanacağım. Bu 3 ay içerisinde istediğimi yapabilir miyim yoksa iş işten geçti mi sizce?

Daha zamanın var deneme çözmelisin bol bol. Yanlışlarına odaklan 3 4 farklı hocadan o konuyu tekrar anlatımını izle.

AYT ağırlıklı çalış bundan sonra. Puanının %60 AYT'den gelecek. Ayrıca çok çalışılmadığından iyi yapılamayan bir alan. Bu yüzden standart sapması daha yüksek. %70 AYT %30 TYT olacak şekilde çalışmak en mantıklısı. TYT denemelerinde süre tutup hızlanmaya çalış. Hızlanırsan zor sorulara daha çok süre ayırabilirsin.

AYT ağırlıklı çalış bundan sonra. Puanının %60 AYT'den gelecek. Ayrıca çok çalışılmadığından iyi yapılamayan bir alan. Bu yüzden standart sapması daha yüksek. %70 AYT %30 TYT olacak şekilde çalışmak en mantıklısı. TYT denemelerinde süre tutup hızlanmaya çalış. Hızlanırsan zor sorulara daha çok süre ayırabilirsin.

Hocam haftada 1 TYT 1 AYT deneme oluyoruz okulda. Konu bakımından konuların %80'ninde temelim var. TYT fizik ve sosyalde 10 net altı çok nadir oluyor, Türkçe 30 net civarı geliyor sürekli lakin TYT matematikte 20 net üstüne geçebilmiş değilim. Ne yapsam bir türlü çözemedim bu sorunumu. Matematiği birazcık halletsem kafamın çok rahat olacağı düşüncesindeyim çünkü AYT'yi çok rahat halledebileceğimi düşünüyorum. Sayısalım bu arada konuda belirtmeyi unutmuşum.

Hocam haftada 1 TYT 1 AYT deneme oluyoruz okulda. Konu bakımından konuların %80'ninde temelim var. TYT fizik ve sosyalde 10 net altı çok nadir oluyor, Türkçe 30 net civarı geliyor sürekli lakin TYT matematikte 20 net üstüne geçebilmiş değilim. Ne yapsam bir türlü çözemedim bu sorunumu. Matematiği birazcık halletsem kafamın çok rahat olacağı düşüncesindeyim çünkü AYT'yi çok rahat halledebileceğimi düşünüyorum. Sayısalım bu arada konuda belirtmeyi unutmuşum.
TYT Mat'ı hangi kitaplardan çözdünüz? Bu arada AYT Mat çok da fazla etki edecek TYT Mat'a göre, tekrar etmiş olayım.

345 ve toprak yayınlarından çözdüm. Bir de elimde 3D var şu an az bir kısmı çözülmüş şekilde. AYT'de de aynı kitaplar var.
Yeterince çözmüşsünüz. Bundan sonra branş denemesi çözüp denemenizde en çok yanlış yaptığınız konulardan birkaç test çözmek. 345'in TYT Mat denemesi en iyisidir. Bilgi Sarmal ve Toprak daha kolaydı, 20 civarı yapıyorsanız bunlardan biriyle başlamak iyi olabilir. Daha sonra da 345'i çözersiniz. 3D fazla zor, sonralara doğru bakılabilir. 345 kadar kaliteli olmasa da Acil'i de tavsiye ederim. Sınava yakın bir seviyede.

Süre vermeyi unutmayın, her seferinde sizi zorlayacak kadar süre verin. Yoksa gelişemezsiniz.

Geri
Yukarı