TYT'ye günde kaç saat çalışılmalı?

Öncelikle ilk 6K ya girdiğin için tebrik ederim ilk 40k ya girmek kolay mıdır acaba.
Buna kesin bir cevap vermem zor. Açıkçası sınavlara girmeye başladığın zaman sınav notların sana bunu gösterecek. Asıl sınavın nasıl geleceğinin de önemi büyük. Bir önceki sene aynı sonuçları yapsam ilk 30 bine dahi giremiyordum ancak herkesin düşük yapması beni ileri attı. Ayrıca şu an ilgilenmen gereken bence ders notların çünkü okul ortalaman senin sıralamanı gerçekten etkiliyor. Mesela beni 600 kişi geriye attı ama bir arkadaşımı da 500 kişi öne çekmişti.

Azimle çalışırsan elbet istediğin yere geleceksin.

5 soru az değil mi hocam.
En az 5 soru, önünde 2.5 sene daha var, her gün 5 soru çözdüğünü düşün, hemen hemen 4500 soru yapıyor, ileriki senelerde 5 soru değil de 10 soru çözsen hatam yoksa 7400 civarı bir soru yapıyor. 7400 soru 7 test kitabı eder, kim çözmüş paragraftan 7 test kitabı.

En az 5 soru, önünde 2.5 sene daha var, her gün 5 soru çözdüğünü düşün, hemen hemen 4500 soru yapıyor, ileriki senelerde 5 soru değil de 10 soru çözsen hatam yoksa 7400 civarı bir soru yapıyor. 4500 soru 5 test kitabı eder, kim çözmüş paragraftan 5 test kitabı.

Güzel ama paragrafta çözeceğimde ilk hangi dersten başlayayım baladımda senin de fikrini alayım

Güzel ama paragrafta çözeceğimde ilk hangi dersten başlayayım baladımda senin de fikrini alayım.
Matematik her şeyin temeli, eğer matematik ilgini çekmiyorsa YouTube üzerinden Ali nesin, tunç kurt veya Mustafa yağcı gibi adamları izle, kesinlikle matematiğe olan bakış açın 180 derece değişecek.

Şu anda fen derslerinde başarılıysan Yaz'a bırakabilirsin fen derslerini. Ben o şekilde yapıyorum.

Verdiğim kanallar sana Matematiğin felsefesini öğretir, özellikle geometriyi sevmiyorsan Mustafa yağcıyı kesinlikle izle, üçgenler hakkında 3 adet videosu olması lazım, geri kalanı set halinde parayla satıyor.

11. Sınıfta sayısal seçiceğini varsayarak yazdım bunları.

Matematik her şeyin temeli, eğer matematik ilgini çekmiyorsa YouTube üzerinden Ali nesin, tunç kurt veya Mustafa yağcı gibi adamları izle, kesinlikle matematiğe olan bakış açın 180 derece değişecek.

Şu anda fen derslerinde başarılıysan Yaz'a bırakabilirsin fen derslerini. Ben o şekilde yapıyorum.

Verdiğim kanallar sana matematiğin felsefesini öğretir, özellikle geometriyi sevmiyorsan Mustafa yağcıyı kesinlikle izle, üçgenler hakkında 3 adet videosu olması lazım, geri kalanı set halinde parayla satıyor.

Fen ve matematiğe başladım neredeyse TYT matematik konularım bitecek başka öneriniz var mı acaba?

Geri
Yukarı