U Serisi İşlemci Alınır mı ?

İşlemci bakımından ikinci el ikinci nesil Quad Core i7'lerden bu bilgisayar kadar ya da çok daha fazla performans alabilirsin eğer işlemci performansını kıyaslamamı istiyorsan.

Ama bence işlemci performansı o kadar da değil U serisi bir işlemciye göre. Benim kullandığım bilgisayarsa i5-4210U var ve günlük performansını yeterli buluyorum. Üstüne senin belirttiğin üründeki işlemcinin performansı benimkinin iki katından daha fazla.

3 Boyutlu Çizim programı kısmını biraz daha ayrıntılı açarsan belki daha tutarlı bir yorum yapılabilir. Onun dışındaki kullanımlar için yeterli bir bilgisayar gibi geldi bana göre. Birkaç yıl geriye gidebilsem fiyatına göre çöp derdim ama son yıllarda bilgisayar fiyatları uçuşa geçti.

Ayrıca 4GB RAM için yorum yapayım. Hafif bir araştırma yapın almadan önce. RAM, anakarta lehimli olmadığı sürece kesinlikle "4GB RAM alınmaz" gibi bir yoruma aldırış etmeyin bana kalırsa. RAM yetersiz geldi anda bir 100-150 TL'nize bakar onu 8GB yapmanız.

İşlemci bakımından ikinci el ikinci nesil Quad Core i7'lerden bu bilgisayar kadar ya da çok daha fazla performans alabilirsin eğer işlemci performansını kıyaslamamı istiyorsan.

Ama bence işlemci performansı o kadar da değil U serisi bir işlemciye göre. Benim kullandığım bilgisayarsa i5-4210U var ve günlük performansını yeterli buluyorum. Üstüne senin belirttiğin üründeki işlemcinin performansı benimkinin iki katından daha fazla.

3 Boyutlu Çizim programı kısmını biraz daha ayrıntılı açarsan belki daha tutarlı bir yorum yapılabilir. Onun dışındaki kullanımlar için yeterli bir bilgisayar gibi geldi bana göre. Birkaç yıl geriye gidebilsem fiyatına göre çöp derdim ama son yıllarda bilgisayar fiyatları uçuşa geçti.

Ayrıca 4GB RAM için yorum yapayım. Hafif bir araştırma yapın almadan önce. RAM, anakarta lehimli olmadığı sürece kesinlikle "4GB RAM alınmaz" gibi bir yoruma aldırış etmeyin bana kalırsa. RAM yetersiz geldi anda bir 100-150 TL'nize bakar onu 8GB yapmanız.
Detaylı yorumunuz için teşekkür ederim
Çizim programı olarak autocad öğreniyorum.
Ram konusu problem olmuyor genelde değiştirilebiliyor dediğiniz gibi ve malesef fiyatlar uçtu eğer limiti çıkartırsam 3 4 ay sonraya kalıcak önerinize açığım.

AutoCAD hakkında fazla bilgi sahibi değilim ama bakındığım yerlere göre konuşacak olursam çok aşırı donanım gerektireceğini düşünmüyorum. Yine de benzer donanım ile deneyip sizin için nasıl performans verdiğinizi görseniz çok daha iyi olur diye düşünüyorum.

Muhtemelen bu bilgisayarı alırsanız en güçsüz kısmı RAM olur sanırım. Onu da yetersiz geldiği anda ekleme yaparak çözebilirsiniz, yanına bir de SSD alsanız sizden iyisi yok.

Ama 3-4 ay bekleyebilirseniz ve limiti çıkartabilirseniz belki daha iyi bir şeyler de alabilirsiniz.

İyice düşünün taşının 👍

Belki alınabilir. Bende i5-8250u işlemci var. Oyunlarda (çok yüksek grafikli oyunlar değil) gayet güzel performans veriyor. Ama u serisi işlemciler biraz fazla ısınıyor diye biliyorum, ki benimki fazla ısınıyor soğutucusuz Half-Life 2 +95 derece oluyor. Galiba termal macununu yenilemem gerek.

U serisi 'Ultra güç tasarrufu' demek. Yani yüksek performans vermez. Bütçe belirtirseniz laptop önerisi yapabiliriz.

Bir arkadaşın oynamak istediği oyun 3. Nesil i5 istiyordu. Arkadaşta U serisi 7. Nesil i7 vardı. Bilgisayarı kaldırmadığı için oynayamadı.

i7-6500U var bende. Sorunun sebebini de anlamış değilim doğrusu ama Blender'da işkence çekmeye başladım.

Konu hortlamış :D O zamanın U işlemcisi ile bugünün arasında bayağı fark var ama ince bir bilgisayar almak istediğinizde U serisi olmasa bile büyük ihtimalle frekansı biraz daha düşük bir işlemci oluyor.
i7-6500U var bende. Sorunun sebebini de anlamış değilim doğrusu ama Blender'da işkence çekmeye başladım.
Artık yetersiz kalıyordur, 2 çekirdek 4 thread bir işlemci. 11. nesil i3 mobil işlemciler bile çok daha iyi kalıyor. Zaten İntel 7. nesile kadar i7'nin u serisinde 2 çekirdek işlemci üretti, i7 olması büyük oranda pazarlama taktiği sayılırdı.
Bir arkadaşın oynamak istediği oyun 3. Nesil i5 istiyordu. Arkadaşta U serisi 7. Nesil i7 vardı. Bilgisayarı kaldırmadığı için oynayamadı.
Çünkü 3. nesil masaüstü i5 işlemci daha güçlü.

Yeni konular

Geri
Yukarı