U ve Bit torrent'ten indirme yaparken donma sorunu

GameForce

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bu ikisini kullanırken donma oluyor. Sistem çok yeni 1 aylık. Hiç bir sorunum yok sadece saçma bir donma oluyor. Bende ikisini de silip qBittorrent'e geçtim. Sorun yok ama bu sıkıntının kaynağını merak ettim. Yardım ederseniz müteşekkir olurum.

Aynı sorun bende de var. Sistemim yeni ve windows 10 yüklü utorrenti kapatınca herşey normale dönüyor ama açtıktan yarım saat sonra anlamsız takılmalar başlıyor özel bir ayar mı gerekli çözemedim sorunu bende.

Aynı sorun bende de var.

Uygulamaya gelen son güncellemelerle ilgili olabilir. Yeni bir sürümü çıkana kadar farklı torrent yazılımları kullanın.

Hocam İnternet Araçları bölümünde benzer bir konu açmıştım. Problemim güncel. Neredeyse her yolu denedim. Başaramadım. Farklı istemcileri de denedim. Olmadı. Eşlere bağlanılıyor yazısında takılıp kalıyor. VPN servislerini kapadım. Yine olmadı. ipconfig /flushdns yaptım. Yine olmadı. Google,Open,Otomatik DNS'leri kullandım. Yine olmadı. ISP sorun olabilir dediler. ISP hakkında bir bilgim yok. Tracker'ları güncelleyin dediler. Güncelledim. Yine olmadı. İki gündür bu durum beni hayli sıktı. Alışmışız torrent'e. Kusura bakmayın post'unuzu biraz hortlattım. Bir bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim. Son olarak belirteyim, konuyu açan arkadaş sanırım ekran donma sorunundan bahsetti. Bendeki tek sorun Connecting To Peers yazısı hiç değişmiyor.

Rasgele port seçeneğine tıkladım port değişti. Bunu kastettiyseniz daha önce denemiştim bu yolu bir değişiklik olmadı. ComInt Repair'i deniyorum şuan.

Birkaç defa vpn yazılımı kullanıp kaldırdım bunun bir hasar vermiş olabileceğini düşünüyorum ama hiçbir şey gelmedi elimden. @Murat5038

Hocam dediğinizi yaptım. Restart yaptı. Bir iki soru geldi güvenlik duvarından. Bir tanesi torrent ile ilgili izin ayarları ile alakalıydı. Ben de bir umut hepsine onay verdim ve düzelir diye düşündüm. Connecting to peers ibaresi hala var. Sonra defender'ı devre dışı bıraktım. Belki hala bir şekilde engelliyordur diye. O da olmadı.

Sorun güncel yani. DHT ayarlarından bahsetmişlerdi bir yerde. Bilgim olmadığı için bu ayarlarda bir değişiklik yapmadım.

Utorrent klasöründeki resume.dat ve resume.dat.old dosyalarını kaldırıp torrent'e tekrar girin dediler. Onu da yaptım. O da işe yaramadı.

Hocam son olarak bu adreste sorunun çözüldüğü iddia edilmiş. Fakat anlatılanları tam olarak kavrayamadığımdan pek yeni bir şey deneme fırsatım olmadı. Müsait bir vakitte göz atsanız.

https://siderite.blogspot.com/2013/09/solved-bittorrent-stuck-on-connecting.html

@Murat5038

Yani şiddeti ne olursa olsun bundan başka bir problemim olsaydı bu kadar bitap ve bitkin düşmezdim. Torrent sözkonusu olduğu için iki gündür çok kötüyüm hocam. Üç yıldır kullanıyorum. Yani ne bileyim, evinizden yurdunuzdan olursunuz ya. Öyle bir his. Çok kötü bir his. Bağımlılık resmen. Biliyorum illegal konularla alakalı tüm moderasyon ekibinin ve sizin hassasiyetiniz var ama bu sorunun genel bir sorun olduğunu düşündüğüm için yardım rica ediyorum. Teşekkürler şimdiden.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı