Uberkuloz hakkında ne düşünüyorsunuz?

• Konuyu başlatan Alizm
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 39
  • Görüntüleme 4B
Saçma bir örnek. Sen AKP'li bir sanatçı veya içerik üreticisi olabilirsin, bunda bir sorun yok. Ben tarafsızım ayağı çekip sonra alttan alttan parti reklamı yapman etik değil olay bu. Ayrıca katıldığı etkinlikte senin benim vergim yeniyor. Bana göre kaliteli içerik üretmiyor ama öyle olduğunu varsayalım, sırf kaliteli içerik üretiyor diye vergilerimizin yendiği bir yere katılmasını görmezden mi gelmeliyiz?

Ha bunun yanında AKP sıradan bir siyasi parti değil. Yani biz Norveç gibi ülkeyiz hiçbir derdimiz tasamız yok biri A parti diğeri B gibi bir durum yok. "Demokrasi trendir yeri gelince inmesini biliriz, hem laik hem Müslüman olunmaz, iki ayyaşın yaptığı yasa" söylemleri normal bir parti söylemleri mi sizce? Yani normal bir ülkede mi yaşıyoruz? Bana trilyonları ver atama ayyaş diyen adamların etkinliğine katılmam. Çünkü omurgam var bay Türk milletine saygı duymayan.

Bana göre de epey mantığa dayalı bir örneklem.

AKP'li bir sanatçı veya AKP'li bir vatandaş yoktur. Bunlar işte tam da demek istediğim kitlenin çıkardığı kavramlardır. CHP'li, AKP'li, MHP'li.. Bunlar takım değiller, siyasi partilerin seçmenleri olur. Taraftarları değil. Tabi ideal olarak bahsediyorum, bizim insanımıza bunu izah etmek zor. Dolayısıyla ben sizin gibi düşünmüyorum. İsterse CHP seçmeni olabilir bir sanatçı, neden gidip AKP'li bir belediye ile çalışamasın?
Evet sırf kaliteli içerik üretiyor diye sanatçılar sanatı ile anılırlar.

AKP sıradan bir parti değil ise, ana muhalefet CHP'de değil. Ülkenin kurucu partisidir. Biz Norveç değiliz evet. "Biz zaten Norveç değiliz, bunlar normal" diye diye normalleştik. Eğer "neden Norveç olmayalım?" diyerek bu hatalı zihniyeti değiştirmeye çalışsaydık, durum bu kadar kötü olmazdı.

Anlattığın şeylerin çok da kıymeti yok benim gözümde. Zira bütün partilerin katılmadığımız zihniyetleri mevcut. Mesela bir çok insan CHP'ye zihnen ve fikren çok uzaklar ama sırf artık değişim olsun diye oy verecekler. AKP şunu demiş, CHP şunu demiş. Sıkıldım artık :)
Omurga konusuna girmeyelim hiç, bütün siyasilerin nasıl döndüğünü gösteren videolar mevcut.

Neyse. Anlatıyorum ama ümidim yok insanlardan yana.

@Re Malaka

Bana göre de epey mantığa dayalı bir örneklem.

Hayır değil. Verdiğiniz örnekteki ülkede ayakkabı kutusunda para bulunduğu zaman bu ülke çapında siyasi infial yaratır ve sonucu mahkemeyle biter. Gidip demokrasinin tıkır tıkır işlediği ülkeden örnek veriyorsunuz. Şartlar aynı değil, keşke olsa.

İsterse CHP seçmeni olabilir bir sanatçı, neden gidip AKP'li bir belediye ile çalışamasın?

Nedenlerini üstte saydım işte. Ülkenin kurucu babasına hakaret eden bir zihniyet var karşımızda. Yani olay ben A partiliyim onlar B partili veya ben Liberalim onlar Sosyalist falan böyle değil olay. Niye bu adamları normalleştiriyorsunuz? Niye yani? Ya ülke siyasetini doğru düzgün takip etmiyorsunuz, ya da sizin siyasi fikirleriniz de bu insanlara yakın.

Eğer "neden Norveç olmayalım?" diyerek bu hatalı zihniyeti değiştirmeye çalışsaydık, durum bu kadar kötü olmazdı.

Konuyla alakasız. Bizi Norveç değil İran yapmak isteyen adamları savunuyorsunuz şu an.

Omurga konusuna girmeyelim hiç, bütün siyasilerin nasıl döndüğünü gösteren videolar mevcut.

Siyasetçilerin ortak özelliğidir de ben siyasetçiden bahsetmiyorum, kendimden bahsediyorum. Uberkuloz'a sorsak Atatürk'ü sevip sayıyor musun diye büyük ihtimalle evet der ama Atatürk'e ayyaş diyen adamların etkinliğine seve seve katılmayı ihmal etmiyor. Bahsettiğim omurga bu.

Daha fazla uzatmayacağım çünkü farklı kafalarda olduğumuz ortada. İyi günler.

Son düzenleme:
Neden Türk milletine saygı duymadığımın kanıtı niteliğinde bir konu.

İnsanların yaptığı kaliteli işe bakmaksızın, bir siyasi oluşumla iş yaptı diye kötülenmesi ciddi anlamda ülkemizin sosyo-kültüler seviyesini veya seviyesizliğini gösteriyor.
Mesela İngilitere'de göremezsiniz. Atıyorum Charlie Chaplin kraliyet yanlısı olsa, anti-monarşist hayranları laf atmazlardı. İcra ettiği sanata bakıp geçerlerdi.

Aynısı bazı AKP'liler tarafından Cem Yılmaz'a da yapılıyor mesela. Tek taraflı bakmamak lazım. Genel kitle olarak iğrenç seviyemiz var.
Bi 10-12 sene önce olsa hadi neyse herkesin siyasi görüşü farklı olabilir falan derdim de son 4-5 yıldır a*p'li insanla muhattap olmak istemiyorum. Halkı ayrıştıran ve birbirine düşüren asıl onlar ve bundan dolayı ben de o insanlara artık saygı göstermiyorum, muhattap dahi olmuyorum. Ülkenin hali ortadayken hala a*p destekleyenler benim gözümde Kurtuluş Savaşı'nda düşmanı destekleyip isyan çıkaranlarla aynı seviyede.

Prokaryotik hareketler yaparak AKP etkinliğine katılmış. Yok şöyle gülüyorum, böyle komik, şu şekilde mizaha yön verdi vs. hiçbirinin öneminin kalmadığını söylemeye gerek yok. Black liste hızlıca adımını attı.

Kendisi hakkında yapılan son haberlerden sonra "önceden güldüğüm, şu an en komik videoyu yapsa bile gülmeyeceğim" kişi.
Bu kanalın amacı mizah yapmak değil mi?
Bana böyle bir teklif gelse ben de kabul ederdim.
Vergiler gideceği yere gitmiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı