Çözüldü Ubisoft Connect açılırken runtime error hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

Kadir Ekelik

Centipat
Daha fazla  
RAM
CL 16 2933 mhz 16 gb
Ekran kartı
RTX 3060
Anakart
Z490-F
İşlemci
i7 10700k
Assassin's Creed: Valhalla indirdim oynamak için. Sonrasında oyunu açtığımda bu hatayla karşılaştım. İlk başlarda oyunla alakalı sandım fakat bu hatayı Ubisoft veriyor ve ne yaptıysam, ne yüklediysem hiçbir şekilde düzelmedi. Hataya tıklamazsam bazen Ubisoft açılıyor fotoğrafta olduğu gibi ama düzgün çalışmıyor ve tamama basınca kapanıyor. Çözümü nedir?

Güvenli internete kadar kapattım, yine düzelmedi.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-11-06 105759.png
    Ekran görüntüsü 2022-11-06 105759.png
    477,7 KB · Görüntüleme: 907
  • Ekran görüntüsü 2022-11-06 110007.png
    Ekran görüntüsü 2022-11-06 110007.png
    1,4 MB · Görüntüleme: 871
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba,

Öncelikle Ubisoft Connect ile alakali tüm oyunlari kaldirin. Eger Valhalla disinda baska Ubisoft oyunlari varsa silmeniz gerekiyor. Oyunlari sildikten sonra Ubisoft Connect'i kaldirin. C:\program files (X86)\ubisoft bu klasörün icinin bos oldugundan emin olun. Bossa bu klasörü silin. Baslat -> calistir dedikten sonra (Windows tusu+ r) cikan pencereye %appdata% yazin ve onaylayin. Burada yine ayni sekilde Ubisoft ile alakali klasörleri silin. Appdata -> local ve appdata -> roaming bölümünden de Ubisoft ile alakali klasörleri sileceksiniz.

Silme islemleri bittikten sonra bilgisayari yeniden baslatin. Güncel Ubisoft Connect istemcisini indirip kurduktan sonra tekrar.

Merhaba Ubisoft'u silip tekrar yükledim ve sorun çözüldü.
Neler yaptiniz tam olarak?

Güvenli interneti kapattım.
Microsoft Visual C++ 2005'ten 2022 kadar hepsini kurdum
Runtime da aynı şekilde güncelini kurdum
Uygulamayı sildim yükledim vs.
Ekran kartı ve diğer tüm sürümler güncel
BIOS'u da 3-4 gün önce yükselttim.

Merhaba,

Öncelikle Ubisoft Connect ile alakali tüm oyunlari kaldirin. Eger Valhalla disinda baska Ubisoft oyunlari varsa silmeniz gerekiyor. Oyunlari sildikten sonra Ubisoft Connect'i kaldirin. C:\Program Files (x86)\Ubisoft bu klasörün icinin bos oldugundan emin olun. Bossa bu klasörü silin. Baslat -> calistir dedikten sonra (Windows tusu+ R) cikan pencereye %appdata% yazin ve onaylayin. Burada yine ayni sekilde Ubisoft ile alakali klasörleri silin. AppData -> Local ve AppData -> Roaming bölümünden de Ubisoft ile alakali klasörleri sileceksiniz.

Silme islemleri bittikten sonra bilgisayari yeniden baslatin. Güncel Ubisoft Connect istemcisini indirip kurduktan sonra tekrar deneyin.

@Kadir Ekelik

Sonuç nedir? Sorunu çözebildiniz mi?

Son düzenleme:
Merhaba,

Öncelikle Ubisoft Connect ile alakali tüm oyunlari kaldirin. Eger Valhalla disinda baska Ubisoft oyunlari varsa silmeniz gerekiyor. Oyunlari sildikten sonra Ubisoft Connect'i kaldirin. C:\program files (X86)\ubisoft bu klasörün icinin bos oldugundan emin olun. Bossa bu klasörü silin. Baslat -> calistir dedikten sonra (Windows tusu+ r) cikan pencereye %appdata% yazin ve onaylayin. Burada yine ayni sekilde Ubisoft ile alakali klasörleri silin. Appdata -> local ve appdata -> roaming bölümünden de Ubisoft ile alakali klasörleri sileceksiniz.

Silme islemleri bittikten sonra bilgisayari yeniden baslatin. Güncel Ubisoft Connect istemcisini indirip kurduktan sonra tekrar.

Merhaba Ubisoft'u silip tekrar yükledim ve sorun çözüldü.

Çözüm

Geri
Yukarı