Ubuntu 12.04 nasıl yüklenir?

Exinie

Kilopat
Merhabalar Ubuntu 12.04 kurmak istiyorum, fakat birkaç sorum olacak.

1- Benim BIOS'ta UEFI veya Legacy seçilmiyor sadece UEFI. Ubuntu'da UEFI var mı?

2- Bu linkten indireceğim: LİNK, fakat benim bilgisayar laptop ve indirme linkinde Desktop diyor, onu indirsem olur mu?

3- Önceden daha iyi bir bilgisayara Ubuntu 17 yüklemeden önce C diskimi bölmüştüm ve kuruluma başlarken bana tekrar bölmemi istedi "Windows Boot Manger' in yanına Ubuntu 17'yi kur" diye bir seçenek gelmemişti sonra kurmaktan vazgeçmiştim ve bu bilgisayarda "Windows Boot Manger' in yanına Ubuntu 12.04'yi kur" diye bir seçenek sunar mı?

4- Bilgisayarım TOSHIBA Satellite C55-A-1U6 ve 4 GB RAM , İntel Pentium CPU N3520, Intel HD Graphics 1. Nesil 64 MB Ayrılmış Video Belleği var Ubuntu 18.04.1 kurulur mu?

5- Ubuntu 18.10 mu daha iyi yoksa Ubuntu 18.04.1 LTS mi daha iyi ve aralarındaki farklar nelerdir?

1-)Ubuntuda uefi var ancak kurmak istediğiniz sürümde yok. Ubuntuya uefi desteği 12.10 sürümü ile geldi.

2-)Desktop demek pc mimarisindeki bilgisayarlar için demek yani evet laptoplarda da kullanılabilir.

3-) Bilmiyorum malesef

4-) Evet kurulur.

5-)Çok büyük farklar yok ancak 18.10 daha sağlıklıdır.

1-)Ubuntuda uefi var ancak kurmak istediğiniz sürümde yok. Ubuntuya uefi desteği 12.10 sürümü ile geldi.

2-)Desktop demek pc mimarisindeki bilgisayarlar için demek yani evet laptoplarda da kullanılabilir.

3-) Bilmiyorum malesef

4-) Evet kurulur.

Sistemim kasmadan kaldırırmı ubuntu son sürümü? ve csgo oynamak istiyorum linuxdan son sürümde mi daha iyi fps alırım yoksa 12.10 sürümüyle mi?

Sistemim kasmadan kaldırırmı ubuntu son sürümü? ve csgo oynamak istiyorum linuxdan son sürümde mi daha iyi fps alırım yoksa 12.10 sürümüyle mi?
CS:GO için performans farkının çok fazla olacağını düşünmüyorum güncel sürümü kullanmak daha iyidir GNOME biraz fazla RAM tüketiyor daha performanslı bir distro istiyorsanız Xubuntu veya Linux Mint kullanmalısınız.

Edit : LTS sürümler uzun süreli güncelleme alan sürümlerdir kullanılması önerilir 18.10 sürümünü Beta gibi düşünebiliriz güncelleme ve desteklenmesi Haziran 2019'a kadar geçerli LTS sürüme yönelin.

CS:GO için performans farkının çok fazla olacağını düşünmüyorum güncel sürümü kullanmak daha iyidir GNOME biraz fazla RAM tüketiyor daha performanslı bir distro istiyorsanız Xubuntu veya Linux Mint kullanmalısınız.

Edit : LTS sürümler uzun süreli güncelleme alan sürümlerdir kullanılması önerilir 18.10 sürümünü Beta gibi düşünebiliriz güncelleme ve desteklenmesi Haziran 2019'a kadar geçerli LTS sürüme yönelin.
Saadece Ubuntu lazım, CSGO steam sistem gereksiminde , İşletim sistemi : Ubuntu 12.4 yazıyor saadece 12.4 mü demek istiyor yoksa 12.4 üstümü? Ve yeni sürüm çok kasacağını düşünüyorum işlemci baya kötü ekran kartıda İntel HD Graphics 1. Nesil ve OnBoard bilgisayar 2013 ün başlarında çıkmış baya eski , CSGO da 60 fps aldıracak , 60 fps den düşmeyecek sürüm lazım ya 12.4 ya da son sürüm karar veremiyorum. Son sürümün kasacağından korkuyorum çünkü çok yaşadım önceden Windows 10 kullanıyordum dakikalar sonra oturum açıyordu , programlar çok yavaş açılıyordu , başlat menüsü , ses açma menüsü , bildirim menüsü ,pil menüsü çok yavaş açılıyordu.

Saadece Ubuntu lazım, CSGO steam sistem gereksiminde , İşletim sistemi : Ubuntu 12.4 yazıyor saadece 12.4 mü demek istiyor yoksa 12.4 üstümü? Ve yeni sürüm çok kasacağını düşünüyorum işlemci baya kötü ekran kartıda İntel HD Graphics 1. Nesil ve OnBoard bilgisayar 2013 ün başlarında çıkmış baya eski , CSGO da 60 fps aldıracak , 60 fps den düşmeyecek sürüm lazım ya 12.4 ya da son sürüm karar veremiyorum. Son sürümün kasacağından korkuyorum çünkü çok yaşadım önceden Windows 10 kullanıyordum dakikalar sonra oturum açıyordu , programlar çok yavaş açılıyordu , başlat menüsü , ses açma menüsü , bildirim menüsü ,pil menüsü çok yavaş açılıyordu.
Dostum ekran kartın kötüyse istersen free bsd kullan fark etmez Linux sadece RAM CPU gibi bileşenleri düşük tutabilir Windows'a göre Steam'in orada 12.4 yazması önerilen sistem demektir yoksa neredeyse bütün distrolar da oynanabilir CS GO. Dediğim gibi Xubuntu'ya veya Linux Mint'e yönelin Xubuntu zaten Ubuntu'nun XFCE masaüstü ortamı kullanılan versiyonudur daha az özelliği olduğu için daha hızlı çalışır.

Dostum ekran kartın kötüyse istersen free bsd kullan fark etmez Linux sadece RAM CPU gibi bileşenleri düşük tutabilir Windows'a göre Steam'in orada 12.4 yazması önerilen sistem demektir yoksa neredeyse bütün distrolar da oynanabilir CS GO. Dediğim gibi Xubuntu'ya veya Linux Mint'e yönelin Xubuntu zaten Ubuntu'nun XFCE masaüstü ortamı kullanılan versiyonudur daha az özelliği olduğu için daha hızlı çalışır.
Çok teşekkürler XUbuntu 18.04 LTS kuracağım arayüzünü çok beğendim çok sağolun
Ben son attığım 2 gönderiyi android telefonumdan yazdım Technopat uygulamasından fakat Windows XP gözüküyor site sahibine geri bildirim yapmam gerekirmi? siz nasıl görüyorsunuz ben XP görüyorum şuanda Windows 8.1 işletim sisteminden yazıyorum????

Son düzenleyen: Moderatör:

3-) Bilmiyorum malesef

4-) Evet kurulur.

Bir tek 5. soruda ek yapacağım. Ubuntu'nun normal sürümleri 9 ay destek alırken LTS (Long Term Support) sürümleri ise 5 yıl destek alıyor.

Ubuntu eski sürüm yükleyerek sistemini performanslı yapamazsın. Ubuntu 12.04 te bildiğim kadarıyla gnome2 bir arayüz vardı. O yüzden istiyor olmalısın. Bu sorunu güncel sürümde düşük sistem gereksinimi gerektiren bir masaüstü ile halledebilirsin. (mate - xfce)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı