Ubuntu açıldıktan sonra siyah ekran hatası

xlzirr

Centipat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD FX(tm)-8320 Eight-Core Processor 3.50 GHz
Anakart: Gigabyte GA-78MT-USB3 R2
RAM: DDR3 16GB
Ekran Kartı: AMD Radeon R9 290X
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba, dün ya da dünden önceki gün bilgisayarıma Ubuntu yükledim ama pek beğenmedim. Windows 8.1'e geçmeye karar verdim ama hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı hatasını aldım. Technopat'ın YouTube kanalındaki çözüm videosunda Intel'in sitesindeki vdm ile ilgili olan dosyayı indirecekken bilgisayar siyah ekranda kaldı. İmleç falanda yok, sadece siyah ekran. Bunun sebebi nedir?

Hocam özür dilerim. Monitöre vuran ışıktan dolayı fotoğrafa dikkatli bakamadım. Üçüncü seçeneği seçmeniz gerekiyordu GRUB menüsünde. Size yanlışlıkla "recovery" olanı(dördüncü) açtırdım. Bilgisayarı yeniden başlatın, GRUB ekranına ulaşın, "Ubuntu için gelişmiş seçenekler" kısmına girin ve üçüncü seçeneği seçin.

Hocam özür dilerim. Monitöre vuran ışıktan dolayı fotoğrafa dikkatli bakamadım. Üçüncü seçeneği seçmeniz gerekiyordu GRUB menüsünde. Size yanlışlıkla "recovery" olanı(dördüncü) açtırdım. Bilgisayarı yeniden başlatın, GRUB ekranına ulaşın, "Ubuntu için gelişmiş seçenekler" kısmına girin ve üçüncü seçeneği seçin.
Tamam sıkıntı değil.

Her yeni distroya geçtigimde aynı sorunu yaşıyorum. Ctrl alt f2 yapıp çıkan ekranda şifrenizi girdikten sonra "sudo ubuntu-drivers autoinstall" yazmayı da deneyebilirsiniz. Bende her zaman çalışıyor 8400GS kullanıyorum.

Her yeni distroya geçtigimde aynı sorunu yaşıyorum. Ctrl alt f2 yapıp çıkan ekranda şifrenizi girdikten sonra "sudo ubuntu-drivers autoinstall" yazmayı da deneyebilirsiniz. Bende her zaman çalışıyor 8400GS kullanıyorum.
Hocam ekran kartı eski olduğu için linux kernel 5.5 ve üstünde çalışmıyormuş. Bende takip ediyorum konuyu ne olacak diye.

3. Seçeneği seçtim ama sanırım seçtikten sonraki ekran dondu.
CTRL + ALT + F2 çalışıyor mu?

Hocam ekran kartı eski olduğu için linux kernel 5.5 ve üstünde çalışmıyormuş. Ben de takip ediyorum konuyu ne olacak diye.
Konu sahibi oyun için modlanmış bir Ubuntu kurmuş. Normalde çekirdek sürümü 5.4 Ubuntu 20.04 LTS'de ancak bu modlu sürümde daha güncel bir çekirdek mevcut.

Yeni konular

Geri
Yukarı