Ubuntu/Debian uygulamaları nasıl yapılıyor?

GNU/Linux Visual Studio desteklemiyor ki. GTK3 masaüstü ortamları ile birlikte gelir. Yani tek yapmanız gereken güzel bir kaynak bulup "haydi bismillah" diye başlamak.
Ne zormuş bu yahu? :D
Ben electron ile yaptığım dans eden adamı geliştirmeyi seçiyorum :)

Alaksız olacak ama ben Ubuntu da disk ayırmak istiyorum nasıl yapabilirim?
Konu açtım onaylanmadı daha sabırsızlandım Ubuntu ile konuu görünce yazayım dedim.
GParted ile ama konuyla alakasız mesajdan ceza alabilirsiniz, dikkat edin.

Belli başlı diller hafiflikleri yada kütüphaneleri nedeni ile daha fazla tercih edilse bile Javascript ile bile yapılan masaüstü uygulamaları var. Zaten API’lar ve sana yardımcı olacak programlar havada uçuşuyor. Hangi dili kullanıyorsan kullan, Linux için masaüstü uygulaması yapabilirsin. HTML ile bile. Ama soru şu: Ne yapmak istiyorsun? Masaüstü uygulaması yada Android uygulaması geliştirme isteği ayrı birşey. Bir şeyler yaratmak, kendini geliştirmek istediğini gösterir bu. Ama bir yazar okunmak için yazar. Sana sorum şu: kim okuyacak? Uygulaman ne yapacak ve hangi sorunu çözecek?
Alaksız olacak ama ben Ubuntu da disk ayırmak istiyorum nasıl yapabilirim?
Konu açtım onaylanmadı daha sabırsızlandım Ubuntu ile konuu görünce yazayım dedim.
Gparted’i boşver. Tam istediğini vermeyebilir. Mis gibi GNOME disks uygulaması var. Nasıl kullanıldığı ile ilgili Ubuntu Türkiye Wiki’de rehber olacaktı.
GParted ile ama konuyla alakasız mesajdan ceza alabilirsiniz, dikkat edin.
Tam olarak bu yüzden böylelerine yardım etmeyi daha da fazla istiyorum. Geçen gün Linux Türkiye Kullanıcıları grubu için bir konu açmıştım. Discord ve Telegram gruplarımız için davet linki vardı. Açmamdan 2 dakika sonra biri sildi ama ne uyarı var ne ceza. Demek oluyor ki bir kural çiğnenmedi. Birilerinin oturduğu yerden bizi çekememesi gibi durum var gibi görünüyor:p

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı