Ubuntu ekran boş

CemXx

Femtopat
Daha fazla  
Selam Ubuntu'yu yeni kurdum masaustunde mouse kulanamiyorum ve ekranda tek kaplan resmi var. RAM 4 GB ekran kartı 2 GB DX11 Ubuntu 20.04

Dosya Ekleri

• 20230117_222154.jpg
    20230117_222154.jpg
    172,6 KB · Görüntüleme: 53
Başlangıç seçeneklerinden Uyumluluk modunda açmayı deneyin.
NVIDIA ekran kartı varsa ondan olabilir.

NVIDIA kart haeici yani Intel'in HD4000 kulaniyor olmali.

NVIDIA ekran kartı varsa uyumluluk modunda açın.
Ekran kartının sahipli sürücüsünü kurup bilgisayarı yeniden normal şekilde başlatın.

Tam olarak nadil yapacagim cunku klavyeyi Algilamiyir mouse imlecide yok.

Ve probleminin adi nedit.

Son düzenleme:
Grub'da "Ubuntu için Gelişmiş Seçenekler"e tıklayın, açılan seçeneklerden Uyumluluk Modu'nu seçin.

Dosya Ekleri

• GRUB.png
    GRUB.png
    45,9 KB · Görüntüleme: 24
Teşekurler Hocam cozdum fakat win 10 donucem fakat laptop ekrani kirik bende monitor kulaniyorum ve biosa F2 diger tuslara bastiğim halde giremedim monitore goruntu masaustunde geliyor ondan onxe linux ta siyah ekranda secerek giriyordum 1 burasi gormiyorum monitorde 2 usbyi taktigimda win10 degil ubuntu aciliyor installera gecemiyorum.

Teşekurler Hocam cozdum fakat win 10 donucem fakat laptop ekrani kirik bende monitor kulaniyorum ve biosa F2 diger tuslara bastiğim halde giremedim monitore goruntu masaustunde geliyor ondan onxe linux ta siyah ekranda secerek giriyordum 1 burasi gormiyorum monitorde 2 usbyi taktigimda win10 degil ubuntu aciliyor installera gecemiyorum.
Linux üzerinden hazırladıysan kurulum diskini geçmemesi normal. Nasıl hazırladın flash belleği

Geri
Yukarı