Ubuntu oyun performansı nasıldır?

Ubuntu'da oyun oynanamayacağını Valve en güzel şekilde bize gösterdi. SteamOS'un başarısızlığı bunun en güzel kanıtıdır, maalesef.

Ha Linux için oyun var mı? Evet, burada bir sürü var:

SteamOS + Linux on Steam

Ama yine de Windows oyunlarının yanına yaklaşamaz.

Ayrıca ekran kartı üreticileri sürücülerini işletim sistemi pazarının en büyük pastasına sahip olan Windows'a göre optimize etmekteler. Bu bağlamda Linux sürücülerinin daha yüksek performans vermesi gibi bir durum da yok.

Ubuntu ve Windows'u aynı anda kursam, herhangi bir performans düşüklüğü olur mu? Sistem stabil çalışır mı?

Sistem:

• İşlemci: Intel® Core i7-6700 4.0 GHz HD Graphics 530
  • İşlemci Hızı: 4.0 GHz
  • İşlemci Markası: Intel
  • RAM Tipi: DDR4
  • RAM Bellek Boyutu: 8 GB
  • Grafik Kart Üreticisi: NVIDIA GeForce GTX960
  • Grafik Bellek Boyutu: 2 GB

Ubuntudan Steam üzerinden Oyun Alabilirsin zaten biliyorsundur. Kali Linux Kullanıcısı olduğum için Ubuntu pek bilmem ancak Ubuntunun Oyun Perfonmasının Windowsdan İyi olduğunu Biliyorum Bence iyi

Merhabalar bende bir ubuntu kullanıcısıyım. Steam kurdum hatta bende olan Counter Strike 1.6 oyunu kurdum internetten dolayı :p herneyse açtıgımda 30 fps üzerine çıkamadım serverin 5 kisi olmasına rağmen o günden sonra bir oyun bile kurmadım... yani ubuntuda oyun oynanmaz

Ubuntu ve Windows'u aynı anda kursam, herhangi bir performans düşüklüğü olur mu? Sistem stabil çalışır mı?

Sistem:

• İşlemci: Intel® Core i7-6700 4.0 GHz HD Graphics 530
  • İşlemci Hızı: 4.0 GHz
  • İşlemci Markası: Intel
  • RAM Tipi: DDR4
  • RAM Bellek Boyutu: 8 GB
  • Grafik Kart Üreticisi: NVIDIA GeForce GTX960
  • Grafik Bellek Boyutu: 2 GB
HDD den yeterli yer varsa performans açısından hiçbir sıkıntı olmaz . Hangi Windows versiyonunu kullanıyorsun bilmiyorum ama eğer bootloader olayı, HDD bölümleme, ext4 format gibi meselelerden anlıyorsan her iki sistemide rahatlıkla kurup kullanabilirsin. Çünkü bazen yanlış kurulum sırasından dolayı Windows veya linux ün bootloader ları başlangıç tan kaybolabiliyor. Geri döndürmesi zor olabiliyor. Veya disk bölümleme esnasında veri kaybı olabiliyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı