Çözüldü Ubuntu "Unable To Access Location" Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

demircay

Kilopat
Makaleler
1
Diskime erişemiyorum. Bu hatanın çözümü nedir?

1704458225824.png

Çözüm
Son durumu bilgilendirirseniz elimden geldiğince yardımcı olmak isterim. İyi sosyaller.
IMG_6171.jpeg

Windows kurmak istedigimde boyle bir hatayla karsilastim. Anladigim kadariyla iki diskimi de gormuyor.

Gözümü kararttım ve tekrar Ubuntu'ya döndüm. Son çare olarak ve verilerimi riske atarak "disks" sayfasından, çalışmayan diskimin üstüne tıklayıp "repair filesystem" seçeneğine tıkladım. Şanslıyım ki verilerim silinmedi ve artık diske erişebiliyorum. Destek olmaya çalışan herkese teşekkürler. Benim gibi problem yaşayan arkadaşlar başka çözüm bulamazsa bu yöntemi deneyebilir.

1704476166542.png
Diskime erişemiyorum. Bu hatanın çözümü nedir?

Eki Görüntüle 2074918

Boşluk Ubuntu'da sıkıntı yaratabiliyor. Sanırım sen el ile girmişsin "yerel disk"i çünkü sistemin verdiği başlık bu şekilde gözükmüyordu diye düşünüyorum.

Format biçimi desteklenmiyor diyeceğim ama sanmıyorum. NTFS dahil Ubuntu destekliyor. Sanıyorum ki isim kaynaklı.

Syntax uyumsuzluğu gibi geldi bana. " " kullanmayınız. TR karakter kullanmayınız.

Boşluk Ubuntu'da sıkıntı yaratabiliyor. Sanırım sen el ile girmişsin "yerel disk"i çünkü sistemin verdiği başlık bu şekilde gözükmüyordu diye düşünüyorum.

Format biçimi desteklenmiyor diyeceğim ama sanmıyorum. NTFS dahil Ubuntu destekliyor. Sanıyorum ki isim kaynaklı.

Syntax uyumsuzluğu gibi geldi bana. " " kullanmayınız. TR karakter kullanmayınız.
Steam otomatik olarak diskimi görmüyordu. Bu sorunu çözebilmek adına bir video izledim ve oradaki adımları uyguladım. Düne kadar diske erişimimde bir problem yoktu. Diske erişebilmemin yolu var mı?

Steam otomatik olarak diskimi görmüyordu. Bu sorunu çözebilmek adına bir video izledim ve oradaki adımları uyguladım. Düne kadar diske erişimimde bir problem yoktu. Diske erişebilmemin yolu var mı?

Yaptığınız işlemlerin ne olduğunu bilmediğim için bir şey diyemiyorum.

Dual boot Windows üzerinden erişirsin. Klasik Ubuntu sorunu gibi geldi bana. Yerel Disk yazdığına göre Windows var zaten sende.

Yaptığınız işlemlerin ne olduğunu bilmediğim için bir şey diyemiyorum.

Dual boot Windows üzerinden erişirsin. Klasik Ubuntu sorunu gibi geldi bana. Yerel Disk yazdığına göre Windows var zaten sende.
Hayır Yerel Disk adını ben verdim. Bilgisayarımda Ubuntu'dan başka işletim sistemi yok.

Hayır Yerel Disk adını ben verdim. Bilgisayarımda Ubuntu'dan başka işletim sistemi yok.
Yazını görmüştüm. Neyse, o zaman daha önceki yazdığım cevabı bırakayım;

Disk'e title eklemişsin. Bunu da sıkıntılı şekilde yapmışsın. Sebebinin o olduğunu düşünüyorum. Eğer erişmem ve dosya almam lazım diyorsan kurtarma durumunda, Dual boot ile Windows kurup, alıp, ardından kaldırabilirsin. Sanal makineyi de denemek gerek.

Yazını görmüştüm. Neyse, o zaman daha önceki yazdığım cevabı bırakayım;
Verilerim yedekli olduğu için diskpartla diski sıfırladım. Daha sonra diğer diskimi de tamamen temizleyip Sadece Ubuntu kurdum.

Disk'e title eklemişsin. Bunu da sıkıntılı şekilde yapmışsın. Sebebinin o olduğunu düşünüyorum. Eğer erişmem ve dosya almam lazım diyorsan kurtarma durumunda, Dual boot ile Windows kurup, alıp, ardından kaldırabilirsin. Sanal makineyi de denemek gerek.
Dual boot ile Windows kurduktan sonra diske kesin olarak erişebilir miyim? Silinmesini istemediğim birkaç dosya var.

Verilerim yedekli olduğu için diskpartla diski sıfırladım. Daha sonra diğer diskimi de tamamen temizleyip Sadece Ubuntu kurdum.

Dual boot ile Windows kurduktan sonra diske kesin olarak erişebilir miyim? Silinmesini istemediğim birkaç dosya var.

Syntax hatası ise evet. Ubuntu böyle uyuzluklar çıkarabiliyor. Hayırsa o zaman sorunu teşhis edip ona göre çözüme yönelmek gerekir.

Hocam başka bir dosya yöneticisi ile deneyin (Dolphin gibi). Ya da olmaz ise fsck /dev/sdb2 deneyin. Ama bu komutu çok bilmiyorum. Bence araştırın. Dosya sistemi ile alakalı şeyler yapıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı