Ubuntu "Unable to find a live medium containing a live file system" Hatası

MR_burak01

Kilopat
Daha fazla  
Şimdi 8GB'lık USB'ye Universal USB Installer yazılımı ile Ubuntu 17.10 Live CD kurulumu yaptım. Kurulum sırasında Persistence ayarını 4GB olarak yani en son ayarda seçtim. FAT32 olarak biçimlendirmesini seçtim. Kurulumu yaptım çalıştırdığımda Ubuntu açıldı ve 4GB'lık boş alan mevcuttu. Şimdi ben bunu yazılım güncelleştirmesi yaptım. Yani Linux paketlerini güncelledim kendi uygulamasından. Ardından sistemi yeniden başlatmamı istedi bende başlattım. Ama yeniden başlattığımda bu hatayı aldım:

(initramfs) Unable to find a live medium containing a live file system

Daha sonra ise UNetbootin yazılımını kullanmak istedim. Gene aynı ayarlarda Persistence kurulması şartıyla USB'ye Ubuntu'yu kurdum, açtım. Bu sefer yazılımı güncelleştirdiğimde ve yeniden başlattığımda bir sıkıntı olmuyor fakat ben Persistence ayarını 4GB olarak seçmiştim. Sistemin boş alanı ise 2GB olarak gözüküyor. Bu alan benim işlem yapmam için yetersiz.
Universal USB Installer da Persistence alanını 4GB olarak ayarlayabiliyorum. Ama, işte güncelleştirme yapınca da yukarıda belirtiğim hatayı alıyorum.
Şimdi ben nasıl Ubuntu'yu 4GB Persistence ile USB'ye yazabilirim?
@Murat5038

Ubuntu 64bit 17.10.1 Sürümünü kullanıyorum. UEFİ'de ön yüklüyorum.
Kullandığım sistem: Windows 10 Pro 64bit.

@BERWAR @BilgisayarKurdu @JaroxJamaica
@Mikail Fidan @Asım Demir

Edit: Konuyu tekrar öne çıkardım. Cevap verebilecek kimse yok mu? 16.04 Sürümünü denedim Gene benzer hatalar oluştu. İnternetten araştırdım ve 17.10 aldığım hataların benzeri açıklamalar vardı. Karnel'in düzgün çalışmadığı veya İSO dosyasında sorun olduğu gibi. Bunları zaten 2 defa kontrol ettim.
Yardım edebilecek birileri var mı?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı