Çözüldü Ubuntu "Unable To Access Location" Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

demircay

Kilopat
Makaleler
1
Diskime erişemiyorum. Bu hatanın çözümü nedir?

1704458225824.png

Çözüm
Son durumu bilgilendirirseniz elimden geldiğince yardımcı olmak isterim. İyi sosyaller.
IMG_6171.jpeg

Windows kurmak istedigimde boyle bir hatayla karsilastim. Anladigim kadariyla iki diskimi de gormuyor.

Gözümü kararttım ve tekrar Ubuntu'ya döndüm. Son çare olarak ve verilerimi riske atarak "disks" sayfasından, çalışmayan diskimin üstüne tıklayıp "repair filesystem" seçeneğine tıkladım. Şanslıyım ki verilerim silinmedi ve artık diske erişebiliyorum. Destek olmaya çalışan herkese teşekkürler. Benim gibi problem yaşayan arkadaşlar başka çözüm bulamazsa bu yöntemi deneyebilir.

1704476166542.png
Hocam verileriniz yedekli demişsiniz o hata veren diskte. O yüzden umount '/media/emiray/Yerel Disk' yapın. fsck /dev/sdb2 yapın. Veriler yedeklendiği için güvenli olacaktır. Eğer fsck komutu bittiyse mount edin.
Dual boot varken verilerim yedekliydi. Sadece Ubuntu kullanmaya karar verdikten sonra diskime eklediğim birkaç önemli dosya oldu. Onları kaybetmek istemiyorum. @canysf hocamın dediği gibi tekrar dual boot windows kurup oradan yedek almaya çalışacağım.

Dual boot varken verilerim yedekliydi. Sadece Ubuntu kullanmaya karar verdikten sonra diskime eklediğim birkaç önemli dosya oldu. Onları kaybetmek istemiyorum. @canysf hocamın dediği gibi tekrar dual boot windows kurup oradan yedek almaya çalışacağım.
Son durumu bilgilendirirseniz elimden geldiğince yardımcı olmak isterim. İyi sosyaller.

IMG_6171.jpeg

Windows kurmak istedigimde boyle bir hatayla karsilastim. Anladigim kadariyla iki diskimi de gormuyor.

Gözümü kararttım ve tekrar Ubuntu'ya döndüm. Son çare olarak ve verilerimi riske atarak "disks" sayfasından, çalışmayan diskimin üstüne tıklayıp "repair filesystem" seçeneğine tıkladım. Şanslıyım ki verilerim silinmedi ve artık diske erişebiliyorum. Destek olmaya çalışan herkese teşekkürler. Benim gibi problem yaşayan arkadaşlar başka çözüm bulamazsa bu yöntemi deneyebilir.

1704476166542.png

Son düzenleme:
Çözüm
Eki Görüntüle 2075208

Eki Görüntüle 2075253
Yapmış olacağını düşünüp söylemek hiç aklıma gelmedi, gelse de söyleyemezdim zira veri kaybı olabiliyor.

Fakat veri kaybı olmadan düzeltmiş olması gerçekten çok büyük şans. Çözüm olması sevindirici. Güle güle kullanın. Windows kurma değil de Windows açıkken gözükme durumunu önermiştim ben ama kurulmuyor ise görmezdi de.

Durum disk adını değiştirmeden kaynaklı gibi gözükse de, veri yolu arızası gibi gözükyor.
Geçmiş olsun.

Geri
Yukarı