Çözüldü Ubuntu'da driver kurulumu nasıl olur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Merdt

Kilopat
Yer
Afyonkarahisar
Daha fazla  
Meslek
İnşaat Mühendisliği
Arkadaşlar elimde Intel dahili GPU'lu bir cihaz var. Ubuntu'ya yeni geçtim ve bilgim tamamen sıfır. Sürücüleri nasıl kurabileceğim hakkında bilgi verebilir misiniz?

Çözüm
inxi -FxxG komutunu çalıştır. Sistem hakkında detaylı bilgi çıktısı verecek. Eksikleri düzeltmeye çalışırız. Yoksa uygulamasudo apt install inxi ile indirebilirsin.
Ses konusunda anlam veremedim ben de. Bu tarz tabletlerde klasik sürücüler olmayabilir. Windows 10 ile dağıtılması düşünülerek tasarlanmış. Klavyesini kullanabiliyor musunuz tabletin?
Klavye ve touchpad sorunsuz. Dokunmatik de teknik olarak çalışıyor da kalibrasyon olmadığı için alakasız yerlere tıklıyor.

Klavye ve touchpad sorunsuz. Dokunmatik de teknik olarak çalışıyor da kalibrasyon olmadığı için alakasız yerlere tıklıyor.
GNOME'da dokunmatik kalibrasyonu hakkında herhangi bir şey bulamadım. Sanırsam weston'da varmış bu özellik.

Android'deki launcher mantığı tarzı sanırım.
Şimdilik ses sorununuza odaklanalım. Ayarlar kısmında şu şekilde bir kısım olacak:
Ekran Görüntüsü - 2023-03-11 15-01-37.png

Çıktı aygıtını değiştirmeyi dener misiniz?

Sadece "Speakers-Dahili Ses" var. Sınama yapıyorum ses çıkmıyor.
@Cruslan olsun hocam olduğu kadar. Teşekkür ederim yardımlarınız için. Komutlu yorumu da çözüm işaretledim baya işime yaradı terminal.

Son düzenleme:
Sadece "Speakers-Dahili Ses" var. Sınama yapıyorum ses çıkmıyor.
@Cruslan olsun hocam olduğu kadar. Teşekkür ederim yardımlarınız için. Komutlu yorumu da çözüm işaretledim baya işime yaradı terminal.
Ses konusunda bir çözüm buldum sanırsam. [HowTo] set up the audio card in Samsung Galaxy Book

Yapması uzun sürüyor ancak yorumlara bakılırsa işe yarıyor. İlk iki komut Arch'ın paket yöneticisiyle alakalı. sudo apt install firmware-sof-signed yazarak bu komutların karşılığı komutu çalıştırabilirsiniz.

Ancak bunu hiç kendim denemediğimi, elimde deneyebilecek cihaz olmadığını hatırlatmak isterim. Ne olur ne olmaz bir format USB'si hazırda tutun derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı