Ubuntu'da Wi-Fi driver kurulu gelir mi?

Ben önceden kurmuştum ve tanışmıştı yanında da Windows kuruluydu bende Windows'ta kurulu olduğu için tanıdığını düşünüyordum.
Hayır. Windows daha GNU/Linux dağıtımının kurulu olup olmadığını bile tanıyamıyor.
Pop!_OS kurulduktan sonra yapılaması gereken şeyler var mı?
Sistemi güncellemek. Bunu uygulama mağazasından ya da tek bir komut ile yapabilirsiniz.
Bash:
sudo apt-get full-upgrade
Eğer komutu tercih ettiyseniz sizden parola isteyecek. Parolanızı yazarken sanki klavye basmıyormuş gibi gözükecek. Ama siz yine de parolayı yazıp Enter'a basın.

Sonra Tweaks uygulamasını başlatın ve Window Title Bar sekmesinde Minimize ve Maximize seçeneklerini açın. Böylelikle pencere başlık çubuğuna simge durumuna küçültme ve büyültme düğmeleri gelecek.

Ben bununla Live olarak sorunsuz kullanıyorum. Ama bunun Linux driverı var(Windows driverından biraz eski ama olsun). Olmayanlar çalışmayabilir.

1619160117920.png

Merhabalar babamın masaüstü bilgisayarında Windows var, Ubuntu kuracağım ama Wi-Fi driverları kurulu gelir mi?
Çok yeni bir Wi-Fi kartına sahip olmadığınız sürece gelir. Hangi Wi-Fi kartını kullanıyorsunuz?
Linux pişmanlık.
Tabii canım, siz kuramayınca suç Linux'un oluyor.
Araştırırken gördüm çok kişi aynı sorunu yaşamış. Becerebilen yok. Linux'un eksikliği. Çamur OS.
Firma sürücü üretmiyorsa o Linux'un suçu değildir, destek vermeyen firmanın suçudur.
O zaman Pop!_OS kurayım Wi-Fi kartım MT7601U ama pek bir şey bulamadım internette onun hakkında.
Destekliyor.
1619168591425.png

Pop!_OS 4.2 üzeri bir kernel ile geldiği için sorun yaşayacağınızı sanmam.

Hayır. Windows daha GNU/Linux dağıtımının kurulu olup olmadığını bile tanıyamıyor.

Sistemi güncellemek. Bunu uygulama mağazasından ya da tek bir komut ile yapabilirsiniz.
Bash:
sudo apt-get full-upgrade
Eğer komutu tercih ettiyseniz sizden parola isteyecek. Parolanızı yazarken sanki klavye basmıyormuş gibi gözükecek. Ama siz yine de parolayı yazıp Enter'a basın.

Sonra tweaks uygulamasını başlatın ve window title bar sekmesinde minimize ve maximize seçeneklerini açın. Böylelikle pencere başlık çubuğuna simge durumuna küçültme ve büyültme düğmeleri gelecek.

Arkadaşlar pop! _os kurdum ama babam beğenmedi bende yine Ubuntu 21.04 kuracağım maalesef.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı