Ubuntu'da Steam hata veriyor

Benim de çöp kutusunu boş tutma hastalığım var. Hala Steam gözüküyor mu? Çünkü önceki mesajınızdaki çıktıda kaldıracak bir "Steam"in olmadığını söylüyordu.

Hala duruyor. Ben Ubuntu'da aşırı bilgisizim ilk kez Windows'tan başka bir işletim sistemi kullanıyorum.
32 bit mimarilerini sisteme ekleyebilirsiniz.

Nasıl?

Bash:
sudo dpkg --add-architecture i386
sudo apt-get update
sudo apt-get install libgl1-mesa-dri:i386 libgl1-mesa-glx:i386 libc6-i386

Parolanızı yazarken ekranda bir şey gözükmez.

Ben o forumdan hiçbir şey anlamadım hocam. Kendimi aşırı salak hissediyorum şu an 😔

Ben o forumdan hiçbir şey anlamadım hocam. Kendimi aşırı salak hissediyorum şu an 😔

Başlıkları da okuyuver bir zahmet, parola ile ilgili kısmı bulabilirsin sanırım. Bağlantıdaki bölüm acemilerin sık rastlayacakları hususlar hakkında, okursan rahat biraz ön bilgin olur. Bu da ne demezsin en azından.

Son düzenleme:
Başlıkları da okuyuver bir zahmet, parola ile ilgili kısmı bulabilirsin sanırım. Bağlantıdaki bölüm acemilerin sık rastlayacakları hususlar hakkında, okursan rahat biraz ön bilgin olur. Bu da ne demezsin en azından.

Oradan okuyup şu komutu girdim bu hata çıktı.

1618074281011.png

Yazdığım komut.
sudo apt-get install ia32-libs

Sana Steam kurulumu ile ilgili ne yapman gerektiğini yazdım aslında! Neden farklı şeyler için ısrar ediyorsun ki? ia32-libs paketi eskilerde kaldı.

Herkesten özür dilerim ama gerçekten Ubuntu hakkında hiç bilgim yok ve hiç bir şey anlamıyorum. 😔, her şeye baştan başlayalım.
1618074828341.png

Herkesten özür dilerim ama gerçekten Ubuntu hakkında hiç bilgim yok ve hiç bir şey anlamıyorum. 😔, her şeye baştan başlayalım.
Eki Görüntüle 967938

Önce aşağıdaki komutları çalıştır sırasıyla.

Kod:
sudo add-apt-repository universe
sudo add-apt-repository multiverse
sudo add-apt-repository restricted

Sonra aşağıdaki komutu, arayüzü bırak şimdilik.

Kod:
sudo apt update; sudo apt install steam-installer

Önce aşağıdaki komutları çalıştır sırasıyla.

Kod:
sudo add-apt-repository universe.
sudo add-apt-repository multiverse.
sudo add-apt-repository restricted

Sonra aşağıdaki komutu, arayüzü bırak şimdilik.

Kod:
sudo apt update; sudo apt install steam-installer

İlk 3 komutu yazdım zaten tüm kaynaklar için etkin dedi son kodu yazmadım Steam şu an yüklendi ve güncelleniyor hele şükür.

1618075603515.png

Yeni konular

Geri
Yukarı