Çözüldü Ubuntu'da UEFI Windows 10 USB yazdırmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Megumi Lisa

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Merhaba her şeyi denedim lakin BIOS USB belleği bir türlü görmüyor. BIOS'um da sadece UEFI modu var başka hiçbir seçenek yok. Linux'ta nasıl USB flash hazırlayabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
sudo woeusb --device /windows/iso/yolu /dev/sdX --target-filesystem NTFS

Örnek vermek gerekirse:
sudo woeusb --device /home/arch/windows.iso /dev/sdb --target-filesystem NTFS

Böyle yaptığınızda bir sorun olmaması lazım.

Bundan önce WoeUSB'yi indirin.
sudo woeusb --device /windows/iso/yolu /dev/sdX --target-filesystem NTFS

Örnek vermek gerekirse:
sudo woeusb --device /home/arch/windows.iso /dev/sdb --target-filesystem NTFS

Böyle yaptığınızda bir sorun olmaması lazım.

Bundan önce WoeUSB'yi indirin.

Çözüm
Mint yüklüydü onda denedim Windows'u lakin bir türlü görmedi Ubuntu USB yazdırdım onu gördü kurdum lakin Windows'ları BIOS artık bir türlü görmüyor. ya da Linux'tan yazdıramıyorum.

Mint yüklüydü onda denedim Windows'u lakin bir türlü görmedi Ubuntu USB yazdırdım onu gördü kurdum lakin Windows'ları BIOS artık bir türlü görmüyor. Ya da Linux'tan yazdıramıyorum.

Şu an tekrar deniyoruz işte. İşlemin bitmesini bekleyin. Bittikten sonra USB'yi çıkarın. Bilgisayarı kapatın. Tamamen kapandıktan sonra USB'yi takın ve bilgisayarı USB üzerinden başlatmayı deneyin.

Şu an tekrar deniyoruz işte. İşlemin bitmesini bekleyin. Bittikten sonra USB'yi çıkarın. Bilgisayarı kapatın. Tamamen kapandıktan sonra USB'yi takın ve bilgisayarı USB üzerinden başlatmayı dene.

Çok sağ ol bu sefer oldu WoeUSB UEFI algıladı onun için kendi bir şeyleri düzeltip yükledi ISO'yu yazarken 1 saat sürdü ama işe yaradı. Eyvallah.

Geri
Yukarı