Çözüldü Ubuntu'dan Windows'a geçişte "Load faliure" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FosurtHan

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart : Gigabyte B450m s2h
İşlemci : AMD Ryzen 5 3500X 3.6 GHz
Ekran Kartı : Sapphire RX 5500XT 8GB
Ram : Corsair 16GB Vengeance 3000mhz
Ssd Nvme : Toshiba OCZ RC500 500 GB
Hdd : Seagate Barracuda 1TB
İşletim Sistemi : Windows 11 Professional
Bilgisayarım da şu an Ubuntu kurulu, Windows'a geçiş yapacağım ama formatı başlatamıyorum. Fotoğrafdaki yer karşıma çıkıyor.

Dosya Ekleri

• 20210313_133639.jpg
    20210313_133639.jpg
    262,3 KB · Görüntüleme: 28
Bilgisayarım da şu an Ubuntu kurulu, Windows'a geçiş yapacağım ama formatı başlatamıyorum. Fotoğrafdaki yer karşıma çıkıyor.
İmajı nasıl yazdınız? Görünüşe bakılırsa imaj yanlış yazılmış ya da bozuk. İmajı orijinal sitesinden indirip Rufus ile yazmanızı öneririm.

Windows USB'sini nasıl hazırladınız? UEFI için uygun olmayan şekilde hazırlamış olabilirsini.

Her zaman hazırladığım gibi Rufus ile hazırladım ilk defa böyle bir sorun oldu.
İmajı nasıl yazdınız? Görünüşe bakılırsa imaj yanlış yazılmış ya da bozuk. İmajı orijinal sitesinden indirip Rufus ile yazmanızı öneririm.

Dediğiniz gibi yaptım.

Peki imajı yazarken ayarlara dokundunuz mu? Hatırladığım kadarıyla MBR/GPT ayarını otomatik yapıyor Rufus. Ayrıca, flashbellek BitLocker korumalı mı? Ya da bozuk olabilir mi? BitLocker koruması olduğu zaman BIOS'da sorun çıkarıyor.
Ayarların hiç birine dokunmadım GPT seçiliydi Korumalı değil bozuk olduğunu da düşünmüyorum.

Ayarların hiç birine dokunmadım GPT seçiliydi Korumalı değil bozuk olduğunu da düşünmüyorum.
Elinizde farklı bir flashbellek var ise onu deneyip geri dönüş yapar mısınız hocam? Eğer yoksa, Windows 10 yerine Vista, 7 veya 8.1 imajı yazın ve öyle deneyin. Sonuç başarılı ise kurulumu yapın, oradan da Windows 10'a yükseltin.

Elinizde farklı bir flashbellek var ise onu deneyip geri dönüş yapar mısınız hocam? Eğer yoksa, Windows 10 yerine Vista, 7 veya 8.1 imajı yazın ve öyle deneyin. Sonuç başarılı ise kurulumu yapın, oradan da Windows 10'a yükseltin.

Tamam, teşekkürler.

Geri
Yukarı