Uçak mühendisliği mi yoksa lisansli uçak teknisyenligi mi?

Ahmete7

Hectopat
Daha fazla  
Hayirli aksamlar, okudugum okuldan dolayi ucak teknisyenligi icin b1.1 lisans alma hakkim var ve sinavlarimin yarisini gectim. Sizce kendimi teknisyenlige odaklayip modul sinavlarini gecmeli miyim, yoksa derslerime calisip ucak muhendisligi icin mi ugrasayim?
@Jira

Mühendis olmak istiyorsan mühendis olursun, teknisyen olmak istiyorsan teknisyen. Bu sana kalmış bir durum. Mühendis olacak kapasiten varsa yurt dışında da güzel işler bulabilirsin. Mühendis olursan geçmişte lisanslı okuduğun uçak bakımın da CV'ne büyük bir pozitif katkısı olur. Her halükarda da İngilizce şart bu meslek için. Buna göre kendin karar ver.

Mühendis olmak istiyorsan mühendis olursun, teknisyen olmak istiyorsan teknisyen. Bu sana kalmış bir durum. Mühendis olacak kapasiten varsa yurt dışında da güzel işler bulabilirsin. Mühendis olursan geçmişte lisanslı okuduğun uçak bakımın da CV'ne büyük bir pozitif katkısı olur. Her halükarda da İngilizce şart bu meslek için. Buna göre kendin karar ver.
Teknisyen bulamaz mı hocam?

Bulursun ama teknisyen ve mühendislerin görev tanımı çok farklı. İlgi alanına göre ilerlemek gerekir.
Teknisyenler de iyi kazanır değil mi?
Mühendisler kadar?

Bi de abi 2 yıllık uçak bakım bölümleri var. Onlar iyi değil mi? İş kapısı var değil mi?
Bir videoda gördüydüm. Bir abi okumuş. Yanlış hatırlamıyorsam 17 civarı maaşla mı başlamıştı ne?
Giriş maaşı iyiydi yanitam hatırlamıyorum. 5-6 ay önce sanırsam.

Geri
Yukarı