Uçlu kalem önerisi

6 ay olmuş konunun hortlatılmasını geçtim kullanım amacını bilmeden kalem öneriliyor.
Kalem hava atmak için alınacaksa rotring 500 iyidir, kullanımı pek rahat olmasa da öğrenci için kötü denilemez.
Çizim yapılacaksa bütçe yetiyorsa pentel graph 1000 harikadır, bütçe yetmezse graphgear 500 gayet yeterlidir.
Öğrenciyim, alayım uzun ömürlü olsun, ara sıra karalama da yaparım diyorsanız söylemekten dilimde tüy bitti pentel 120 a3DX alın geçin. Pentel kalitesi tartışılmaz zaten, 120 a3DX modeli de markanın en rahat modelidir. Öğrenci için tepe noktası bir kalem, fiyatı da çok uçuk değil. Sırf metal olsun, güzel dursun diye kalem almayın. 120 a3DX modelini çok kullanan da yok zaten, bir farkınız olur. 🙂

Vallahi hocam o kafadan gittim tombow aldım üzüldüm.
Dediğim gibi 4-5 yılda bir kalem değiştiririm genelde kalemlerim metal idi. O yüzden bende öyle bir algı oluştu. Ama sizin bu kaleme bakacağım fiyatı 80-100 bandında Rapid ile aynı.
(Rapid'i 2 senedir almayı düşünüyorum. Ama mizaç gereği o kadar parayı kaleme vermeyi doğru bulmuyordum. Şimdi işler biraz değişti.
Sizce Rapid mi bu mu hocam ? Çünkü Rapid hep uzaktan kestiğim kız gibi benim için.)

@A 10 Thunderbolt ll bunu kullandığımdan beri başka kalem güzel gelmiyor ama Rapid de yabana atılacak bir kalem değil.
Rapid Pro da benim uzaktan kestiğim kız gibi, fiyatından yanına yaklaşamıyordum. Artık koleksiyon yapma hevesimi de kaybedince o kadar vermek içimden gelmiyor. 🙂
İçinizde kalacak kadar almak istiyorsanız Rapid yolda bırakmaz ama ucunu arkasından koyun, önden koyunca tıkayabiliyor. Kaleme özgü bir sorun değil zaten, her kalem aynı şekilde. 🙂

@A 10 Thunderbolt ll bunu kullandığımdan beri başka kalem güzel gelmiyor ama Rapid de yabana atılacak bir kalem değil.
Rapid Pro da benim uzaktan kestiğim kız gibi, fiyatından yanına yaklaşamıyordum. Artık koleksiyon yapma hevesimi de kaybedince o kadar vermek içimden gelmiyor. 🙂
İçinizde kalacak kadar almak istiyorsanız Rapid yolda bırakmaz ama ucunu arkasından koyun, önden koyunca tıkayabiliyor. Kaleme özgü bir sorun değil zaten, her kalem aynı şekilde. 🙂
Hocam o konudan bu konuya geçiş yapınca böyle oluyormuş insan demek ki .
Rapid alıcak gibiyim o zaman .
İnşallah sizde o uzaktan baktığınız gözlere kavuşursunuz bir deha .

Fiyat performans uçlu kalem önerisi yapar mısınız?
Rotring Rapid 0.7 kullanıyordum ama bir anda mekanizması bozuldu ve galiba benim önden uç takmamdan dolayı olmus.
Yani bana iyi güzel kalemler önerir misiniz?

Hocam benim elimde bilmiyorum kaç tane kalem parçalandı sayısı şu ana kadar 100'ü geçmiştir belki eğer ebnim gibi iseniz 40-50 TL'ye kalem alıp bozulunca değiştirmek en iyisk olacatir bence.

6 ay olmuş konunun hortlatılmasını geçtim kullanım amacını bilmeden kalem öneriliyor.
Kalem hava atmak için alınacaksa rotring 500 iyidir, kullanımı pek rahat olmasa da öğrenci için kötü denilemez.
Çizim yapılacaksa bütçe yetiyorsa pentel graph 1000 harikadır, bütçe yetmezse graphgear 500 gayet yeterlidir.
Öğrenciyim, alayım uzun ömürlü olsun, ara sıra karalama da yaparım diyorsanız söylemekten dilimde tüy bitti pentel 120 a3DX alın geçin. Pentel kalitesi tartışılmaz zaten, 120 a3DX modeli de markanın en rahat modelidir. Öğrenci için tepe noktası bir kalem, fiyatı da çok uçuk değil. Sırf metal olsun, güzel dursun diye kalem almayın. 120 a3DX modelini çok kullanan da yok zaten, bir farkınız olur. 🙂

Ben zamanında gidip kendime pensan IQ Plus almıştım mor rengi için. Benim için çok güzel bir kalemdi yıllar boyu mor tikky kullanmış biei olarak söylüyorum.

Sonra çalındı bende aşırı uygun pensan IQ Duo buldum. Kullanıyorum uzun süreden beri de.

Karalama yaparım öyle ve genel olarak da yazı yazar işaretleme yaparım işimi oldukça görüyor.

Buradan tek bir önerim var arkadaşım tikky almayın aldırmayın. Yere düşer ucu yamulur bir daha kullanmayı imkansız hale getirir. Grip kısmı parmak acıtmaktan başka bir işe de yaramaz.

Anlamadım bende hocam.
Sen altı üstü bir kalemsin.
Senin neyine lan 200-300 lira olmak (çizim kalemlerini vs ayrı tutuyorum, öğrenci olarak düşünüyorum ).
Tombow sh 300 grip almıştım büyük hevesle (4-5 yılda bir kalem değiştirim ) 2. ayda kalem kırıldı.
Piyasaya bakayım dedim...
Bir süre tikky ile devam.

Konu sahibi arkadaş bence al bir tikky sende vefekar bir kalem. Basit diye yüzüne bakmayıp süslü kalemlere yöneliyor insan.
Ama hepsi gidiyor o kalıyor 🙂
0.5 versiyonu var şu an inşallah kırılmaz :( Zar zor bulmuştum Bandırma'da.

Mümkün mertebe düşürmeyin hocam. Kasası sağlam ama içi kalitesiz bir plastik düşünce gidebilir.
Banka kapısı yapıp kapıyı taktıkları duvarı bir sıra tuğladan örmüşler gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı