Uçlu kalem önerisi

Rotring 300 modelini de öneririm, metal kasası olmadığı için 500 modelinden çok daha hafif elinizde olduğunu unutuyorsunuz. Bir kere bozuldu o da kullanıcı kaynaklı olarak kalemi dik şekilde yere düşürdüm ve ucun çıktığı metal parça eğrildi, Rorting Türkiye ekibine gönderdiğim maille kalemlerin ömür boyu garantisi olduğunu öğrendim, kargo için kod verdiler kalemi ücretsiz kargoladım ve 1 hafta içinde kalemin aynısının 0 ını yolladılar.

Merhaba. 0.7 uçlu olarak tombow monograph kalem önerebilirim.
0.5 versiyonunu kullanıyorum gayet güzel bir F/P kalemi.

Ucuz olsun derseniz scrikss track de önerebilirim.
0.5 versiyonunu kullandım, hoş bir kalem.

Bütçe belirtseniz daha güzel olurdu aslında.

Belli bir fiyat olmadıgı icin veremedim ama Max 100 TL diyebiliriz.

Gripler çok pahalılanmış be hocam :(

Anlamadım bende hocam.
Sen altı üstü bir kalemsin.
Senin neyine lan 200-300 lira olmak (çizim kalemlerini vs ayrı tutuyorum, öğrenci olarak düşünüyorum ).
Tombow sh 300 grip almıştım büyük hevesle (4-5 yılda bir kalem değiştirim ) 2. ayda kalem kırıldı.
Piyasaya bakayım dedim...
Bir süre tikky ile devam.

Konu sahibi arkadaş bence al bir tikky sende vefekar bir kalem. Basit diye yüzüne bakmayıp süslü kalemlere yöneliyor insan.
Ama hepsi gidiyor o kalıyor 🙂

6 ay olmuş konunun hortlatılmasını geçtim kullanım amacını bilmeden kalem öneriliyor.
Kalem hava atmak için alınacaksa Rotring 500 iyidir, kullanımı pek rahat olmasa da öğrenci için kötü denilemez.
Çizim yapılacaksa bütçe yetiyorsa Pentel Graph 1000 harikadır, bütçe yetmezse Graphgear 500 gayet yeterlidir.
Öğrenciyim, alayım uzun ömürlü olsun, ara sıra karalama da yaparım diyorsanız söylemekten dilimde tüy bitti Pentel 120 A3Dx alın geçin. Pentel kalitesi tartışılmaz zaten, 120 A3Dx modeli de markanın en rahat modelidir. Öğrenci için tepe noktası bir kalem, fiyatı da çok uçuk değil. Sırf metal olsun, güzel dursun diye kalem almayın. 120 A3Dx modelini çok kullanan da yok zaten, bir farkınız olur. 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı