Ucuz ama kaliteli işlemci soğutucu

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Malum, her şeyin aynı anda hem ucuzunu hem de kalitelisini aramak konusunda üstümüze yoktur. Forum üyemiz mehmet ısınan 3770 işlemcisi için bir soğutucu tavsiyesi istedi. Bütçesi kısıtlı olduğu için ben de ufak bir araştırma yaptım.

Sonuç olarak Akasa Pico'da karar kıldım. LGA 1155 soket uyumlu olan soğutucuda çift ısı borusu yer alıyor. Fiyatı ise 40 TL ile gayet iddialı.

TeknoBiyotik: Akasa Venom Pico Intel 1155/LGA 2011 ve AMD Uyumlu 92mm PWM Fanlı İşlemci Soğutucusu - İşlemci Soğutucuları - Overclock

Ben de yaz aylarında ısınıyor diye böyle bir şey almak istiyordum. Recep abi bende AMD'nin 2 ısı borulu stok fanı var. Yükte 60 dereceyi görüyor. Sence bunu almalı mıyım? Öyle pahalı bir şey alma gibi bir lüksüm yok ama almak istiyorum uygun fiyatlı bir şeyler. 5- 10 derece düşse sıcaklıklar süper olur.

Ben de yaz aylarında ısınıyor diye böyle bir şey almak istiyordum. Recep abi bende AMD'nin 2 ısı borulu stok fanı var. Yükte 60 dereceyi görüyor. Sence bunu almalı mıyım? Öyle pahalı bir şey alma gibi bir lüksüm yok ama almak istiyorum uygun fiyatlı bir şeyler. 5- 10 derece düşse sıcaklıklar süper olur.

Yükte 60 derece bu sıcaklarda gayet normal bir değer. Çünkü hissedilen hava sıcaklıkları 40 dereceyi aşıyor. Bence bir şey almana gerek yok.

Pico kullanan biri olarak söylüyorum, çok sesli ve soğutma konusunda da okadar başarılı değil. Ses konusunu çözmek için fan kontrolcü alınabilir fakat soğutma da daha da çuvallayacağı için buda bir çözüm olamaz en iyisi hiç bulaşmamak. 20, 30 TL daha verip Gökhan'ın soğutucunun aynısını almak daha mantıklı... TIKLA

Uzalan'ın da dediği gibi bütçeye biraz daha ekleyip Contac 30 almak daha mantıklı. Kafam rahat. 4.4 GHZ ile oyunlarda 42 dereceyi geçtiğini görmedim.
Prime 95 ile 2 saat bekletince 48 görmüştüm bir ara. Oyun-müzik-internet gibi işleri aynı anda yaptığımızda 40 dereceyi kolay kolay geçmiyor. İncelemede yazıyor zaten her şey.

Zalman CNPS9700 LED sogutucum var ısı boruları cpu temaslı değil, nasıl bir performansı vardır sizce e7400 işlemcim var ama yeterince OC yapıp deneme şansım olmadı.
İ5 3570k için yeterli olurmu yada FX 8320 için 4.5 5 ghz zorlasam.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı