Ucuz Android gerçekleri

Benim telefonda sürekli microG hata vermese benim de uzun süredir yaptığım buydu. Aurora Store ve F-Droid ile Google'suz yaşıyordum.

Ben microg yi yeni kurdum. Telefonda sadece Google ile ilgili Gmail kullanıyorum onun için K9 mail vardı ama yakında Google 3. parti istemciler için desteği keseceğini açıkladı bende o yüzden microg ye geçiş yaptım.

İster Aurora Store kullan, istersen Google Play kullan. İki türlü de Google servisi kullanıyorsun. Bu newpipe kullanıp YouTube kullanmıyorum demek ile aynı mantık.
Aurora Store yükleyince Google Play servisleri yüklenmiş olmuyor ki? Aynı mantık falan değil. Anonim olarak giriş yapıp uygulamanı indiriyorsun.

İster Aurora Store kullan, istersen Google Play kullan. İki türlü de Google servisi kullanıyorsun. Bu newpipe kullanıp YouTube kullanmıyorum demek ile aynı mantık.

Servisi mecbur kullanıyoruz zaten ama Google Play için gmscore denen illet şey şarj canavarı gibi davranıyor :( Bu arada revanced hemen çıkmazsa büyük ihtimal newpipe e geçeceğim.

Aurora Store yükleyince Google Play servisleri yüklenmiş olmuyor ki? Aynı mantık falan değil. Anonim olarak giriş yapıp uygulamanı indiriyorsun.
Google servisi kullanmak için Google Play servisleri kurman gerekmiyor. Orada da Google Play sunucularına bağlanıyorsun, Google Play sunucularından uygulama indiriyor ve güncelliyorsun. Bildiğin sıradan Google servisini kullanıyorsun, tek fark anonim olarak giriş yapman.

Servisi mecbur kullanıyoruz zaten ama Google Play için gmscore denen illet şey şarj canavarı gibi davranıyor :( bu arada revanced hemen çıkmazsa büyük ihtimal newpipe e geçeceğim.
Bayağıdır geliştiriliyor derlerseniz çalıştırabilirsiniz şu anda ayar menüsü yok ama basit AdBlock ve arka planda video izlemek bulunmakta.

Google servisi kullanmak için Google Play servisleri kurman gerekmiyor. Orada da Google Play sunucularına bağlanıyorsun, Google Play sunucularından uygulama indiriyor ve güncelliyorsun. Bildiğin sıradan Google servisini kullanıyorsun, tek fark anonim olarak giriş yapman.
Sırf anonim diye mi Custom ROM kurup GAPPS'siz microG ile vs. kullanıyor yani kullananlar? En az Google uygulaması yükleyen GAPPS'den bile daha mantıklı Aurora Store kullanmak.

Sırf anonim diye mi Custom ROM kurup Gapps'siz microg ile vs. kullanıyor yani kullananlar?
Microg daha fazla batarya yiyor. Ayrıca foss ve daha fazla seçenek sunuyor.
En az Google uygulaması yükleyen Gapps'den bile daha mantıklı Aurora Store kullanmak.
Mantıksız demedim. Google servisini kullandığınızı söyledim sadece.

Sırf anonim diye mi Custom ROM kurup GAPPS'siz microG ile vs. kullanıyor yani kullananlar? En az Google uygulaması yükleyen GAPPS'den bile daha mantıklı Aurora Store kullanmak.

Gmscore u çıkardığın an telefonun zaten sadece Google sunucularına bağlanır oraya herhangi eşitleme yapmaz. Zaten Google'u hayatımızdan tamamen çıkarmamız biraz zor.

Geri
Yukarı