Ucuz Termal Macun Kötüdür Algısı Kırılmalıdır

Herolog

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben 95 W TDP değerli Q9550 işlemci aldım [ her ne kadar hız aşırtmasız kullansam da ( çünkü anakartımın hız aşırtma özelliği yok ) ] ısınabilme potansiyeli olan bir işlemci olduğu söylenebilir.

Çin'den ZF-12 isimli MX-4 ile kapıştığı söylenen bir termal macun sipariş ettim fakat o gelene kadar beni idare edecek bir termal macuna ihtiyacım vardı.

Bende Türkiye'den 10 TL'lik 30 gramlık bir termal macun aldım.

Termal macunu biraz kötü uyguladığım için başta işlemci biraz yüksek sıcaklık değerine sahipti ama bu sefer işlemci üzerindeki termal macunu silip tekrar daha iyi bir şekilde uyguladım fakat işlemci fanında kalan termal macunu temizlemedim ve fanı da taktım. (Bu arada fanın 3 ayağı kırık herhangi bir şekilde anakartla arasında tutuş yok sadece 1 ayağı anakartı tutuyor hatta onunda 2 dişinden 1'i kırık yani normalde 8 ucun tuttuğunu 1 uc tutuyor). Fan ise stok fanın muadili sayılabilecek bir fan.

Sıcaklık değerlerinin fotoğrafını ekliyorum bundan sonrada Çin'den gelecek termal macunun değerlerini eklemeyi düşünüyorum.

Termal macuna abartı paralar vermek ya da vermemek bundan sonra size kalmış.

Bence uzun bir süre forumda tartışılması gerek bir konu. Teşekkürler

Son düzenleme:
Hocam termal macun kalitesini yük altında gösterir zaten. Siz nutella sürseniz bile boşta işlemci ısınmaz ve anladığım kadarıyla siz boştaki sıcaklık değerlerini atmışsınız.
(Yanlışım varsa düzeltin.)
Evet sistem boşta. Zaten bilgisayara diş macunu sürseniz bile 1 gün falan götürür daha sonra kurur ve ''bum'' patlarsınız.

Arkadaşlar ben 95 W Tdp değerli q9550 işlemci aldım [ her ne kadar hız aşırtmasız kullansam da ( çünkü anakartımın hız aşırtma özelliği yok ) ] ısınabilme potansiyeli olan bir işlemci olduğu söylenebilir.

Çin'den ZF-12 isimli MX-4 ile kapıştığı söylenen bir termal macun sipariş ettim fakat o gelene kadar beni idare edecek bir termal macuna ihtiyacım vardı.

Bende Türkiye'den 10 TL'lik 30 gramlık bir termal macun aldım.

Termal macunu biraz kötü uyguladığım için başta işlemci biraz yüksek ısı değerine sahipti ama bu sefer işlemci üzerindeki termal macunu silip tekrar daha iyi bir şekilde uyguladım fakat işlemci fanında kalan termal macunu temizledim ve fanı da taktım. (Bu arada fanın 3 ayağı kırık herhangi bir şekilde anakartla arasında tutuş yok sadece 1 ayağı anakartı tutuyor hatta onunda 2 dişinden 1'i kırık yani normalde 8 ucun tuttuğunu 1 uc tutuyor). Fan ise stok fanın muadili sayılabilecek bir fan .

Sıcaklık değerlerinin fotoğrafını ekliyorum bundan sonrada Çin'den gelecek termal macunun değerlerini eklemeyi düşünüyorum.

Termal macuna abartı paralar vermek ya da vermemek bundan sonra size kalmış.

Bence uzun bir süre forumda tartışılması gerek bir konu. Teşekkürler
"Fakat fanın üzerindeki termal macunu sildim" kısmını anlamadım. Yazdığına önem göstermeyenin bilgi vermesi de ne bileyim...

Kaliteli bir macun pahalı değil ki. 50-100 lira arasına düzgün termal macunlar var.

Ek olarak macunsuz kullanırsanız tabii boşta 80 dereceyi görürsünüz.

Ucuz termal macun kalitesizdir değil, iletkenliği düşük olan macun kalitesizdir. Elbette 10TL'lik macunun 1, 2 derece de olsa etkisi belki olacaktır ama kaliteliye göre çok az etki gösterir. İşlemciye çilek reçeli sürsen bile belli bir zaman idare edebilir. Ucuz olsun diye aldıklarınız aslında işlemciyi her geçen gün öldürür.

Geri
Yukarı