Ucuz VDS önerisi

Türkiye'deki hiçbir hosting firması kendi veri merkezlerine sahip olsa dahi düzgün bir uptime değeri veremiyor. Projeleriniz, verileriniz uçup gidebiliyor ve size sadece telafi olarak birkaç gün sunmayı teklif ediyorlar.

Technopat da bildiğim kadarıyla sürekli hosting firması değiştirmek zorunda kalan köklü yapılardan biri Türkiye'deki. @Recep Baltaş sürekli deneyimlerini paylaşıyordu.

Yani, benim önerim aylık olarak yenileyerek kullanmanız kullanacaksanız en kötü, yoksa "Kendimi bu firmadan nasıl kurtaracağım" diye kafanızı yerlere vurursunuz benden söylemesi.

Türkiye'deki hiçbir hosting firması kendi veri merkezlerine sahip olsa dahi düzgün bir uptime değeri veremiyor. Projeleriniz, verileriniz uçup gidebiliyor ve size sadece telafi olarak birkaç gün sunmayı teklif ediyorlar.

Technopat da bildiğim kadarıyla sürekli hosting firması değiştirmek zorunda kalan köklü yapılardan biri Türkiye'deki. @Recep Baltaş sürekli deneyimlerini paylaşıyordu.

Yani, benim önerim aylık olarak yenileyerek kullanmanız kullanacaksanız en kötü, yoksa "Kendimi bu firmadan nasıl kurtaracağım" diye kafanızı yerlere vurursunuz benden söylemesi.
Ben sadece bir program çalıştırıyorum. Kaybolsa umrumda olmaz yani. Açık bırakıyorum o programı o kadar. Özel bir ayarı yok.

Kayızer'den almayı düşünüyorum. Fakat VDS/VPS farkını anlamadım. Açıklar mısınız?

Bir farkı yok. İkisi de özel sanal sunucu. Biri Virtual dedicated server diğeri Virtual private server.

bu tür firmaları seçerken cihaz özelliklerine değil teknik destek ve teknik personel yetkinliğine bakmak gerekiyor. Türkiye'den hizmet almayın diyen arkadaş genel olarak haklı. Özel durumlarda yerli mühendis ve teknikerlerin hakkını yemek gibi olmasın ama. Contabo, OVH, Digitalocean gibi firmalarla çalışmış profesyoneller TR'den sunucu almaz, kiralamaz.

Basit işler için yerli firmaları tercih edebilirsiniz. Lokasyon önemli değil ise yerli firmalar da yurt dışı veri merkezlerinden hizmet alıyor. Tamamen sizin ihtiyacınıza göre değişiyor aslında konu.

Eğer profesyonel olmayan, geçici, yok olsa da az bir emekle toparlayabileceğiniz işler varsa, teknik destek almanız gerekmiyor ise yerli firmalar kullanılabilir.
Ama konu profesyonelliğe geldiğinde kesinlikle sağlam bir veri merkezi, sağlam tekniker ve mühendislerden oluşan ekiple çalışmak gerekiyor. Bu da bahsettiğim gibi firmalarda mümkün.

Umarız yerli firmalar da aynı kaliteye ulaşır.

Merhabalar.

Bu firmayı zamanında kullandım.
3 tane destek açmıştım ve hepsine 5 dakika içerisinde döndüler.
Fiyatlarıda gayet uygun.

Arkadaşın dediği gibi Türk firmalarından büyük projeler için sunucu kiralamak mantıklı değil.
Bunun bir çok sebebi var.
1- Bir makine üzerinde yüzlerce sunucu veya bir sunucu üzerinde yüzlerce hosting çalıştıran firmalar var. (bir çok firma böyle)
2- Bir port (hat kapasitesi) üzerinde yüzlerce sunucu çalıştırılıyor genelde ve Türkiye hatlarının %90'ı 1GBPS'i geçmiyor.
3- DDOS Korumalı yurtiçi olarak çok zayıf, yurtdışına karşı genelde güçlü fakat bunun sebebi de portların filtrelenmiş olması. Hatta Metin2 oynayanlar bilir bazı sunuculara yurtdışından erişmek için özel ip whitelist'ine girmeniz gerekiyor.

Fakat bütçeniz yeterli değilse Türkiye'den almak zorundasınız.
Bir kullanıcısı olarak tavsiye edeceğim firma VDS Satın Al, VDS Kirala, Web Hosting Satın al | Awm Bilişim 'dir.

Yeni konular

Geri
Yukarı