Ucuz VDS önerisi

Yorumum bundan 1 sene öncesi için geçerliydi. Kayizer son yaşanan olaylardan sonra önermiyorum. Mümkün oldukça yurt dışı temelli sunucu servislerine yönelin.

Bilip bilmeden dolandırıcı demek ne kadar doğru ? Ben uzun süredir kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım.
Evet bilmeden konuşmak hiç doğru değil. Neyse ki kullandığım için konuşuyorum.

Mayıs 2022'de kullanmıyordunuz sanırım. Bir sabah uyandığımızda hiçbir hizmet aktif değildi. Siteleri de kapalıydı. Daha sonra yorum yapmayalım diye Discord sunucularındaki kanalları müşterilere kilitlediler. Ardında Twitter hesaplarından elektrik kesintisi var diye açıklama yaptılar. Fakat aynı veri merkezinde bulunan hiçbir firmada nedense elektrik kesilmedi.
Aradan sanırım 10 gün kadar geçti ve bu süreçte de herhangi bir açıklama yapılmadı.
O sırada sadece web hosting kullanıyordum. Açık olan destek talebim üzerinden yedeklerimi ilettiler. Ancak sanal sunucu hizmetlerinde yedek iletilmemiş diye duydum.
Her neyse yedeklerim geldi ve geri yükledim. O da ne? Sürekli bir sorun çıkıyor:
Screenshot_20221116_095522_com.huawei.browser_edit_3085809166634.jpg

En sonunda en üstte de gördüğünüz gibi iadesiz bir şekilde hizmetimin iptalini istedim. Artık bıkmıştım.
Yeri geldi şöyle bir cevap bile aldım:
Screenshot_20221116_101926_com.huawei.browser_edit_4092199848177.jpg

Anlayacağınız hizmetin aktif hale getirilmiş olması ve yedeklerin verilmesi henüz 'hizmet veriyoruz' anlamına gelmiyordu.

Bu olaydan tam 1 ay önce Keyubu müşterileri de aynı olayı yaşadı. Fakat firma cesur şekilde gerçekleri ifade etti:
Screenshot_20221116_101004_ru.yandex.mail_edit_3923262251783.jpg

Not: Kayizer tarafından atılan tweetler silindi. Bakınız:

Son düzenleme:

Mayıs 2022'de kullanmıyordunuz sanırım. Bir sabah uyandığımızda hiçbir hizmet aktif değildi. Siteleri de kapalıydı. Daha sonra yorum yapmayalım diye Discord sunucularındaki kanalları müşterilere kilitlediler. Ardında Twitter hesaplarından elektrik kesintisi var diye açıklama yaptılar. Fakat aynı veri merkezinde bulunan hiçbir firmada nedense elektrik kesilmedi.
Aradan sanırım 10 gün kadar geçti ve bu süreçte de herhangi bir açıklama yapılmadı.
O sırada sadece web hosting kullanıyordum. Açık olan destek talebim üzerinden yedeklerimi ilettiler. Ancak sanal sunucu hizmetlerinde yedek iletilmemiş diye duydum.
Her neyse yedeklerim geldi ve geri yükledim. O da ne? Sürekli bir sorun çıkıyor:
Eki Görüntüle 1574242
En sonunda en üstte de gördüğünüz gibi iadesiz bir şekilde hizmetimin iptalini istedim. Artık bıkmıştım.
Yeri geldi şöyle bir cevap bile aldım:Eki Görüntüle 1574243

Anlayacağınız hizmetin aktif hale getirilmiş olması ve yedeklerin verilmesi henüz 'hizmet veriyoruz' anlamına gelmiyordu.

Bu olaydan tam 1 ay önce Keyubu müşterileri de aynı olayı yaşadı. Fakat firma cesur şekilde gerçekleri ifade etti:Eki Görüntüle 1574241

Açıklama için teşekkür ederim size bir şey sormak istiyorum.
Benim aklımda bir proje var ve bu proje için hem web site açacağım ve bir de VDS lazım acaba önerebileceğiniz host var mıdır?

Eki Görüntüle 1574242
Yeri geldi şöyle bir cevap bile aldım:Eki Görüntüle 1574243

Bu olaydan tam 1 ay önce Keyubu müşterileri de aynı olayı yaşadı. Fakat firma cesur şekilde gerçekleri ifade etti:Eki Görüntüle 1574241

Bu doğru bir bilgi. O zamanlar bende kullanıyordum kayizeri benim de hizmetim battı, önemli dosyalarım vardı :( ama dolandırıcı demek pek doğru değil. Firma itibarını kaybetmemek için öyle söylediğini düşünüyorum ve tabii ki de müşterilerine yanlış bir bilgi vermiş. Bence yine de tam olarak dolandırıcı söylenemez.

Açıklama için teşekkür ederim size bir şey sormak istiyorum.
Benim aklımda bir proje var ve bu proje için hem web site açacağım ve bir de VDS lazım acaba önerebileceğiniz host var mıdır?

Ben brolveyi tavsiye edebilirim.

Hem ucuz fiyatlı hem güvenilir hem yüksek performanslı vds satın alabileceğiniz bir yer bulmak onlarca firma arasından zor olabilir. Şahsen uzun zamandır gerek windows vds gerek linux vds sunucuda tsarena dan şaşmıyorum ve kesinlikle öneririm. Ssd diskli ve oldukça performanslı sunucuları var.

10 yıllık firma zaten gönül rahatlığıyla güvenebilirsiniz. Bu denli bilindik eski firmalara kıyasla vds fiyatları aşırı ucuz. Aşağı yukarı 3-4 yıldır kullanıyorum. Çok büyük bir problem hiç yaşamadım. Destekleri çok hızlı diyemem ama gayet yeterli zaten sanal sunucuda ilk kurulumdan sonra çok bir desteğe ihtiyaç olmuyor. vdsi satın aldıktan sonra panelden bir tıkla kurup kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

vds sayfa linki: VDS Satın Al En Uygun Fiyat Anında Teslim » TSARENA.NET

Bir çok kişinin uğrak noktası bu konu olabilir o yüzden yazma gereği duydum.

Yeni konular

Geri
Yukarı