Ucuz ve pahalı kasalar arasındaki farklar

Express

Hectopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar bu güç kaynağı eklenmiş kasaların fiyatları (600W-750W) 400TL'den aşağı adam gibi yok ama ben şunu söylemek istiyorum ucuz bir kasa alıp
Gibi ucuzdan bir kasa almanın ne gibi zararı olur yani samimi olmak gerekirse kasanın bir markası yok modeliymiş kaliteliymiş diye 200tl vermek bence boş geliyor. Sizce böyle ucuz bir kasayla sistemi toplamak nasıl olur?

Kasanın demiri, sağlamlığı, içindeki parçaların kaliteli ve sağlam olması, PSU'nun düzgün olması gibi birçok neden vardır. Güç kaynağını çok güzel seçmişsin ama kasayı bilindik kaliteli markalar almanı tavsiye ederim. Sen bu kasayı aldın plastikten, sağlam olmayan bir kasa çıkarsa işine yaramaz at kenara. Ama bilindik marka olmayıp kaliteli kasa olanlarda var, kaliteli olmaz demiyorum. Gold'un mağazasına git, orada gör kasa neyin nesi neyin fesi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın demiri, sağlamlığı, içindeki parçaların kaliteli ve sağlam olması, PSU'nun düzgün olması gibi birçok neden vardır. Güç kaynağını çok güzel seçmişsin ama kasayı bilindik kaliteli markalar almanı tavsiye ederim. Sen bu kasayı aldın plastikten, sağlam olmayan bir kasa çıkarsa işine yaramaz at kenara. Ama bilindik marka olmayıp kaliteli kasa olanlarda var, kaliteli olmaz demiyorum. Gold'un mağazasına git, orada gör kasa neyin nesi neyin fesi.
Hocam bu da senin düşüncen ama benim şuanki bilgisayarım 10 yıllık külüstür. Ben yeni kasayı alsam ömür boyu köşede duracak. Gittiğim her yere götürecek halim yok. Herkesin böyledir diye düşünüyorum. Ama yine de ucuz olsun. Bir Asus ya da güvenilir bir marka baksam daha iyi olur.

Evet, kesinlikle Asus gibi güvenilir markalar bakmanı tavsiye ederim. Mesela bende Boost var, kasadan çok memnunum. Hava akışı da iyi bir kasa. Önünde olsun, yanında olsun, arkasında olsun hep hava girişleri var. Kasayı Konya'da Biosis'ten aldım ama sitesinde bulamadım.

Benim kasam: Boost VK-C006B 300W Piano Siyah ATX Kasa | Vektron Elektronik
BOOST VKC006B 300W Middle Tower Atx Kasa Parlak Siyah - VKC006B
Kasa 79 lira ama sağlam, kaliteli. Ben kullanıyorum memnunum.

Not: Biosis güvenilirdir.

Her şekilde farkeder, soğutmada olsun, malzeme kalitesinde, kullanılabilirlik anlamında, her şeyde farkeder. Corsair serisine de bakabilirsin, mesela 200R. Gösterdiğin kasada USB 3.0 bile yok.

Pişman olursun. Ölçüler + dayanıklılık değerleri aynı değil... Ucuzlarda düşük dayanım + havalandırma sorunları var. En basitinden, kaptırmış oyun oynuyorsun. Tekme savurdun kasaya geldi. Kaliteli kasa darbeyi savurabiliyor ama ucuzlar resmen dağılıyor...

Ayrıca DARK markası çok kaliteli bir marka, kesinlikle ucuz adi değil...

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı