Ucuz Windows 10 alınır mı?

Hmm retail daha mantıklı o zaman. Peki OEM key aldığımız zaman yukarıda arkadaşın dediği gibi patlama ya da işlevini yitirme gibi bir durum söz konusu olabiliyor mu?

Hmm retail daha mantıklı o zaman. Peki OEM key aldığımız zaman yukarıda arkadaşın dediği gibi patlama ya da işlevini yitirme gibi bir durum söz konusu olabiliyor mu?
Olabilir, bu keyler Microsoft'tan izinsiz dağıtılıyor. Microsoft tarafından farkedilirde lisans iptal edilir. Fakat büyük ihtimal böyle bir sıkıntı ile karşılaşmazsınız.

Microsoft'un bizzat satmadığı hiçbir kod yasal değil maalesef. Etkinleştirmeye yarıyor mu yarıyor. Tabii daha sonrasında Microsoft lisansı iptal etme hakkına sahip. Şimdi tutup 1000-2000 TL vermeniz gerektiğini de söylemeyeceğim.

Ucuz bir şekilde 10-30 lira arasına kapatın, lisansın iptal edilme olayı tamamen şans işi. Ben henüz rastlamadım ancak Microsoft isterse bunu yapabilir.

Açıkçası almanızı tavsiye etmiyorum. Ben de o şekilde Key almıştım daha sonra Google'da aldığım Key'i aratınca yabancı forumlarda paylaşıldığını gördüm. Zaten internette bulabileceğiniz Key'leri bize para karşılığı satıyorlar.

Satış sayısı bol ve beğenilme yüzdesi yüksek olan bir gittigidiyor satıcısından alabilirsin 10TL'ye ben 6.90'a yazılımbudur'dan almıştım bir kaç yıl önce.

6 TL'ye Windows 10 Pro almıştım, 6 ayı geçti sorun yok. Ama bunların ne zaman patlayacağı belli olmuyormuş ve yasal değil.
Nasıl yasal değil. O zaman neden çevrimiçi bir şekilde ürün aktivasyonu yapılıyor. Windows kendisi ürünü etkinleştiriyor. Hatta bağlarsanız Microsoft hesabınızdan da görülüyor.

Geri
Yukarı