Ucuz Windows keyler güvenilir mi?

Tarık kaya

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar, sistemde Windows 10 demo versiyonu yüklü. Sizce internetteki ucuz 25-50 TL'lik keyler güvenilir midir? Windows'u etkinleştirip 11'e yükselteceğim.
Not: Windows 11 için yeterli sistem. Bu keylerden alsam KMS sunucusuna falan bağlamaz değil mi? Zamanında internette beleş key bulmuştum yazdığımda çalışmıştı fakat beni KMS sunusuna bağlamıştı. Kullananlar yanıtlayabilir mi? Bir de nereden aldığınızı söylerseniz çok mutlu olurum.

Son düzenleme:
Arkadaşlar, sistemde Windows 10 demo versiyonu yüklü. Sizce sizce internetteki ucuz 25-50 TL'lik keyler güvenilir midir? Windows'u etkinleştirip 11'e yükselteceğim.
Not: Windows 11 için yeterli sistem. Bu keylerden alsam KMS sunucusuna falan bağlamaz değil mi? Zamanında internette beleş key bulmuştum yazdığımda çalışmıştı fakat beni KMS sunusuna bağlamıştı. Kullananlar yanıtlayabilir mi? Bir de nereden aldığınızı söylerseniz çok mutlu olurum.
saglamlisans'dan alabilirsin.

Arkadaşlar, sistemde Windows 10 demo versiyonu yüklü. Sizce sizce internetteki ucuz 25-50 TL'lik keyler güvenilir midir? Windows'u etkinleştirip 11'e yükselteceğim.

Zaten KMS Microsoft'un servisi değil mi ama sizin bahsettinis Spico servisleri. Neyse arkadaşların dediği gibi sağlamlisanstan alırsanız sıkıntı çıkmaz, hesabınıza bağlanır keyiniz ömür boyu kullanabilirsiniz. Bende öyle kullanıyorum mail hesabıma bağlı key. Başka bilgisayara geçtiğinizde o hesabı açarsanız key otomatik olarak aktifleşir. Oem key yerine onu alabilirsiniz (MAKdan uzak durun zaten) ayrıca Win 10 keyleri de Windows 11 de geçerli olduğunu hatırlatarak daha ucuza W10 keyi alıp kullanabilirsiniz. (Normal W11 Pro Keyi 150 TL iken normal W10 Pro keyi 80 TL)

Nereden aldığınıza, ne tür key aldığınıza bağlı şöyle açıklayayım. Piyasada 3 tür key var OEM key, Retail key, MAK key. OEM key bir kutu içinde CD veya USB kurulum dosyası ile gelir o kutunun içinde lisans anahtarı yazar ve bilgisayara girildiğinde otomatikman BIOS'a kaydedilir ve format atsanız bile o key hiçbir şekilde silinmez ayrıca bu key sadece 1 PC ile kullanılır. Retail key ise dijiral key olarak adlandırılır OEM key gibi girildiği anda BIOS'a kazılır bir daha key girme derdi olmaz ve tek PC kullanımlıktır ayrıca ürünü Gmail olarak gönderirler. MAK key ise 10-100-1000 tane PC'de kullanılabilir ve bu key kullanma sayısı dolunca key bozulur tekrar key almanız gerekir ve fazla önerilmez. Benim önerim Retail key almanız forumda birçok kişi Retail key kullanıyor çünkü Retail key sağlam, güvenilir ve sorun çıkarmaz. Yazım, noktalama yanlışları için kusura bakmayın.

Yani pek bir bilgim yok ama internete pek güvenilmez bilgisayarcıcılar format atıyor Max 100 liraya ama Windows 10 en fazla onunda 11 yapamıyorsun orijinal olmadığı için.

Yeni konular

Geri
Yukarı