Ucuz yoldan Tidal kullanmak

Flakko

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar bildiğiniz üzere mükemmel bir ses kalitesi sunan platform ülkemizden ayrıldı. Ekşi'de gördüm. Tidal'i VPN yoluyla fiyatı makul şekilde kullanabilirsiniz.
Öncelikle bir VPN programı indirmemiz lazım. Ben NordVPN ile yaptım bu işlemi. Android telefonumdan indirdim ve 7 günlük deneme sürümünü başlattım. Deneme sürümleri bilgisayarda olmuyor telefondan yapmanızı öneririm. Ardından Tidal'i APK olarak indiriyoruz. Apple cihazlar için tam bilmiyorum ülke değiştirme vs. olması lazım. VPN için bölgeyi Arjantin seçiyoruz. Arjantin parası bizim liraya göre aşırı kötü bir durumda. Daha sonra Tidal'in sitesine gidip hesap açıyoruz ve size uygun olan üyeliklerden birini seçiyorsunuz. Burada fiyatlar 100 ASP, 200 dolar, 145 ASP, 145-200 dolar gibi gözükebilir. Ben bireysel Hi-Fi Plus üyeliğini satın aldım ve 20-22 lira çekmesini bekliyorum gelecek ay. Bakalım göreceğiz. İyi eğlenceler.

Kaynak: https://eksisozluk.com/entry/140944830

Deezer HiFi ile arasında çok fark var mı?

Tidal'i çok kötü yönettiler. Keşke daha iyi pazarlansaydı, ortalık Spotify rezaletine kalmazdı.

Bu arada sormak istiyorum. Popüler eski gruplar, sanatçılar var mı Tidal'de şu anda?

Evet yabancıların çoğu var. Türkçe dinlemediğim için Türk sanatçıları bilmiyorum.

Spotify'da olan 443 parçalı 70-80'ler yabancı çoğunlukta olan listemin 440'ını Tidal'a aktarabildim. Eskisinden çok daha iyi durumda şuanda. MQA çözücünüz varsa ciddi kalite farkı var. Etrafta dsd dosya aramaktan çok daha iyi.

Spotify'da olan 443 parçalı 70-80'ler yabancı çoğunlukta olan listemin 440'ını Tidal'a aktarabildim. Eskisinden çok daha iyi durumda şuanda. MQA çözücünüz varsa ciddi kalite farkı var. Etrafta dsd dosya aramaktan çok daha iyi.
Qobuz ve Tidal kullanıyorum. Çok mutluyum gerçekten. Ekonomi biraz daha düzgün olsa Roon'da alacağım.

Ben bir aylik denemeyi kullanmaya basladim ama uyelik kismina geldim para kisminda aylik 570 arjantin parasi yaziyor ama en basta uye olurken 145 yaziyordu hifi plus seceneginde, sizce 1 ay sonra benden 570 mi ceker yoksa 145 mi. Sizde nasil gozukuyor ona gore sadece hifi planina dusurucem lutfen yardim

Yeni konular

Geri
Yukarı