Ucuza satılan Windows 10 Key'ler orijinal midir?

Arkadaşlar merhaba. Ben yakın zamanda bir sistem alacağım. Firma Windows 10 deneme sürümünü yükleyip gönderiyor ve ben de bilgisayar gelince deneme sürümünü nasıl Windows 10 Pro'ya dönüştürebilirim? İnternette 10-20 liraya satılan Windows 10 Pro Key'ler doğru mudur?

Umarım anlatabilmişimdir.

Ucuza satılan Windows 10 keyleri korsan.

Yasal ile geçerli farklı şeyler öncelikle. Bu farkı bir bilelim. Ucuz anahtarlar geçerli, çalışıyor ama yasallığı tartışmalı.

Bu anahtarlar Microsoft tarafından sistem üreticilerine sağlanıyor. Ama bir şekilde piyasaya geliyor. Microsoft'a göre bu anahtarlar çalıntı...

Kaynak: OEM Lisanslar Hakkında

Bir deli bir kuyuya taş atmış bin akıllı çıkaramamış. Tek kullanımlık lisans diye bir şey yok. Sadece tek PC için olan ürün anahtarı var. OEM ürün anahtarlarını sadece bir PC'de kullanırsınız. Ama bir formattan sonra bir daha çalışmaz diye bir şey yok. Zaten söylediğiniz şey inanılmaz saçma çünkü format esnasında USB'den boot edince OEM anahtarın sorgulanması internete bağlanılarak yapılmaz!

Bütün dünyada durum böyle. Çünkü laptop üreticileri gidip de Microsoft mağazsından tek tek lisans alıp cihazlara girmez. Onlar için bir portal var ve oradan toplu OEM lisans alırlar. Hatta lisans doğrudan BIOS'a gömülür. İşlem bu derece otomatiktir.

Şimdi; bu lisanslar çalışıyor mu? Şu anda çalışıyor. Bir PC için 30 TL'ye lisans almak nasıl? İnanılmaz. Microsoft mağazasında Home 590, Pro 1000 TL olmuş. Bu rakamların savunulacak hiçbir tarafı yok arkadaşlar.

Amaaa. Burada kimse OEM anahtarlar için bir garanti vermiyor. Test ettim, çalıştı. Ama yarın öbür gün yasal bir sorun olursa bana gelmeyin...
@Recep Baltaş'ın mesajını buraya ekleyeyim. Bu konuda en doğru mesajı kendisinin yazacağını düşünüyorum. Okumanızı tavsiye ederim. :)

Ben dün buradan satın aldım. Sorun çıkmadı.
Bu ürün anahtarları yasal değildir. Yani Windows, bu anahtarları bireysel müşterilere piyasada satılsın diye vermiyor. Ama bunlar Windows'un kendisinin ürettiği orjinal ürün anahtarlardır. Kullanım amacı bilgisayar üreten firmalara veya şirketlere satmak içindir.

Komut İstemi'ni çalıştırın ve " slmgr -dli " komutunu girin, karşınıza pencere açılacak. Orada yazar Key'inizin türü.
Zamanında saçma sebeplerden dolayı 400 liraya almıştık. Bayağı paketli Windows 10. Vatan Bilgisayar'dan. Pro olan'da 800₺'di. (2016 yılı.)
Sonuç bu.
Ek Açıklama 2020-08-11 174533.jpg

Ek Açıklama 2020-08-11 174610.jpg

Şu ucuz keyler crack softwarelerde kullanılan keyler. almamanızı tercih ederim.

Geri
Yukarı