Udemy ile bedava Python öğrenilebilir mi?

Python öğrenmek istiyorum temeli Udemy üzeriden bedava bir şekilde öğrenebilir miyim?

Geçen günlerde telefon numaranı girerek elidordan 27TL'lik Udemy kuponu aldığın bir kampanya vardı. Senin için sorun olmayacaksa 27 TL'lik bir kursla daha iyi bir başlangıç yapabilirsin.

Konuya gelirsek elbette öğrenirsin hatta ingilizcen varsa YouTube üzerinden daha iyi videolar izleyebilirsin. Zaten öğreneceğin kısım temeller olacağı için ücretli-ücretsiz kurslar arasında çok uçurum olmaz.

Geçen günlerde telefon numaranı girerek elidordan 27TL'lik Udemy kuponu aldığın bir kampanya vardı. Senin için sorun olmayacaksa 27 TL'lik bir kursla daha iyi bir başlangıç yapabilirsin.

Konuya gelirsek elbette öğrenirsin hatta ingilizcen varsa YouTube üzerinden daha iyi videolar izleyebilirsin. Zaten öğreneceğin kısım temeller olacağı için ücretli-ücretsiz kurslar arasında çok uçurum olmaz.

İngilizce öğretmeniz çok iyi İngilizce biliyor ayrıca özel bir okulda okuduğum için ve bu okul ingilizceye çok önem verdiğinden dolayı ingilizcem iyi oradan da bakarım.

İngilizce öğretmeniz çok iyi İngilizce biliyor ayrıca özel bir okulda okuduğum için ve bu okul ingilizceye çok önem verdiğinden dolayı ingilizcem iyi oradan da bakarım.

O zaman direk İngilizce kurslara başlayın. Bir de size küçük bir tavsiye kod yazarken Türkçeyi unutun, değişken isimlerine falan Türkçe isimler vermeyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu adamın kurslarını beğeniyorum, ben bu kursunu izlemedim ama daha önce bu adamdan başka kurslar izlemiştim, bir göz atmanızı tavsiye ediyorum.

Neden hocam Udemy'de dinlediğim hoca Türkçe kullanıyor?

Yazılım öğrenme amacınız nedir bilmiyorum ama ileride bu işi yapacaksanız, bir şirkette işe başladığınız zaman herkes İngilizce değişken kullanırken sizin alışkanlık olan Türkçe değişkenleri bırakıp İngilizce değişkenlere geçmeniz sizin ve çalışma arkadaşlarınız açısından uğraştırıcı olacaktır. Yazılım dili İngilizcedir, bunu başlarken kabul eder tüm kodları buna uygun yazarsanız ileride rahat edersiniz :).

Neden hocam Udemy'de dinlediğim hoca Türkçe kullanıyor?
Bu, eğitimlerin daha anlaşılır olabilmesi içindir. Fakat özellikle de açık kaynak uygulamalarda genel bir kitleye kullanım kolaylığı sağlaması amacıyla değişken isimleri, tanımlanan fonksiyonlar, DOCSTRING-INPUT-OUTPUT verileri neredeyse her zaman İngilizce yazılır.

Bunun haricinde zaten alacağınız hatalar veya aklınıza takılan soruların cevaplarını araştırmanız için de İngilizce gerekiyor. Python; hakkında en fazla kaynak/yardım bulabileceğiniz programlama dillerindendir, aklınıza takılan hemen her sorunun cevabını web üzerinde kolayca bulabilirsiniz.

Python öğrenmek için BTK Akademi oldukça uygun bir platform, tavsiye ederim. Size hitap eden bir yabancı kaynak varsa elbette ona yönelebilirsiniz fakat Türkçe bir şekilde dili öğrenmeniz, sonrasında İngilizce kaynaklara yönelerek kendinizi olabildiğince geliştirmeniz daha mantıklı olur görüşündeyim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı