Udemy Sertifikaları

feeded43526kd

Kilopat
Daha fazla  
Udemy, üzerinden web programlama kursuna kayıt olmak istiyorum fakat aklıma bir şey takıldı. Kursların sonunda verilen sertifikaların bir geçerliliği var mı? Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar acaba soruma yanıt verebilir mi? Ya da başka bir şekilde nasıl web tasarım ve programlama öğrenebilirim?

Sertifikalardan ziyade insanlar iş alımında tecrübeye, referanslara, önceden yapılmış projelere filan bakıyorlar. Udemy'den yapılan çevrimiçi kurslardan alınan sertifikaların çok dikkate alınacağını sanmıyorum iş dünyası için.

Dersleri izlendi işaretleyip geçerek sertifikayı zaten alabiliyorsun. E bunu işveren bilmiyor mu? İşe alan kişi soru sorduğunda bilemiyorsan olay bitmiştir. Sertifikanın bir esprisi yok.

Sertifika işe yaramayacaktır bence de. Sizin için önemli olan kurslardan faydalanmak olsun. Benim kurslardan aldığım var ve memnunum. Youtube'da da çok kanal var ama bu kurslarda bazı hocalar gerçekten iyi emek veriyor. Bunları bilerek eğitimlere katılın. Tabi hepsi için söylemek zor. Kimisi de kursu sadece para kazanmak için açıyor ve sonuç hüsran olabilir.

Sertifika işe yaramayacaktır bence de. Sizin için önemli olan kurslardan faydalanmak olsun. Benim kurslardan aldığım var ve memnunum. Youtube'da da çok kanal var ama bu kurslarda bazı hocalar gerçekten iyi emek veriyor. Bunları bilerek eğitimlere katılın. Tabi hepsi için söylemek zor. Kimisi de kursu sadece para kazanmak için açıyor ve sonuç hüsran olabilir.

Özellikle çok sağlam React Native ve Angular4-Ionic anlatan yabancı hocalar var Udemy'de. Ortalama ingilizce bilen adamın kursu bitirip mobil uygulama kodlayamaması imkansız. Ama dediğiniz gibi de bir sürü eleman var. 400 liralık kurs sürekli 25 liraya iniyor ne hikmetse kim 400 lira veriyorsa artık :)

Yeni konular

Geri
Yukarı