Üç kuruş için cehenneme gitmeye değer mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Cehennem diye bir yer yok, yani teknik olarak değer.
Yine değmez. Tahihlileri kim acaba? :) Gerçek talihlisi halk bile olsa yine değmez. Bu halk her sene milyonları bu sisteme yatırıyor, peki bu milyonları buna yatıracaklarına ülkede bir fabrika açmaları yok mu? Var. Bu kadar insan var, çoğunluk sözleşmeli bir şekilde fabrika açmak şartıyla 1 TL bağışta bulunsa, ülke güllük gülistanlık olur.

En kral fabrika maliyetini 30 milyon TL olarak hesaplayın, 30 milyon kişi 1 TL bağışta bulunduğu zaman her gün 1 fabrika açılıyor :)
Devlete verdiğimiz vergileri yine verelim ama ekstra olarak halk kendi arasında böyle bir şeye imza atsa efsane olurdu. Yok ona da göz koyulurdu demeyin, kralı dokunamazdı o paraya. Bu şekilde 10 yılda dünya devi olunur :)

10 milyon kişi dünya derdi yüzünden içiyorum ve işsizim diyeceğine, böyle bir organizasyonu düzenlese, 3 yıla kalmaz ülke mükemmel kalkınır. İşsizlik biter yav :)

Son düzenleme:
Fabrikayı açtınız diyelim işletecek mühendisleri nereden bulacaksınız? Her yıl zaten 5-10 beyin çıkıyor ülkemizden onlar da burada mı duruyor sanıyorsunuz 😀 yurtdışında en az 4.000$ almak varken burada asgari ücret? 😄 Ayda 10.000TL temiz vereceksiniz rahat ettireceksiniz ki kaçmasın yurt dışına.

@Silinen üye Saçmalığa bak, bu kadar işsiz varken kim kaçıcak ülkeden. Zaten işsizlerin çıkardığı kara dumanlar yüzünden ülke depresyona girdi. Sen fabrikayı aç gerisi kolay. Bak gerçekten söylüyorum bu kadar kolay olduğunu anlayıp, ya kesin bu kadar kolay değildir diye konduramayıp kim çalışacak diyorsun :) Güldürdün beni. :D Mühendişmiş, 30 Milyon TL diyoruz. O fabrikanın kendi kendini işletmesi lazım kardeşim :D Ufak bir lise diplomasıyla bile o işyerinde insanlar dört dörtlük çalışır. Evine 1 lokma götürme stresi olmayacağı için iş kazalarının da olması zor gibi duruyor. 30 milyon TL olduğu için de makinaların en üst düzey korumayla çalışacağını söyliyebilirim. Burda sana 4-5 milyona fabrika açacağız demiyorum, 30 milyondan bahsediyoruz be kardeş. :D

Ki her şeyi geçtim, 3 yıl sonra zaten alt ve orta sekme fabrikalarının çoğalmasıyla üst sekme fabrikalar kurulmaya başlıyacak, en kral ülke olmaya yoluna gireceğiz. Her neyse, düz düşünmeye kapı kapalıtalizm :)

Ayırca ülke kalkınmaya başladıktan sonra fiyatlandırmada düzenleme olacak, zaten ülke parası değerlenmeye başladığı için de askeri ücret bile değerli olacak.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı