Üç Uzun Bip Sesi Var ve Görüntü Gelmiyor

• Konuyu başlatan sp33d
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 740

sp33d

Kilopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Bu konudaki sorunumu araştırırken bulduğum bir çözümde RAM’lerin çıkarılıp takılmasını önermişler bir websitede. RAM’leri çıkarıp taktım ama bu sefer de 3 uzun bip sesi alıyorum. RAM’lerin slotunu değiştim, hepsini tek tek denedim, nafile. BIOS pilini de çıkartıp bir dakika bekledim, o da işe yaramadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Acaba soketi mi bozdum çıkart tak yaparken.
Olabilir. Geçen ben de normal şekilde söküp taktim bilgisayar açılıyor görüntü yok. Servise yolladım anakart değişimi yaptılar ve aynı RAM ile çalışıyor yeni anakartta. Ben 8 senelik bilgisayarın RAM'i yüzlerce kez çıkarıp taktım bozulmadı, yeni anakart pert oldu:/

Olabilir. Geçen ben de normal şekilde söküp taktim bilgisayar açılıyor görüntü yok. Servise yolladım anakart değişimi yaptılar ve aynı RAM ile çalışıyor yeni anakartta. Ben 8 senelik bilgisayarın RAM'i yüzlerce kez çıkarıp taktım bozulmadı, yeni anakart pert oldu:/
Yani baktığım zaman soketler de kötü gözükmüyor, umarım bozulmamıştır. Garantisi geçen ay bitti.

Yani baktığım zaman soketler de kötü gözükmüyor, umarım bozulmamıştır. Garantisi geçen ay bitti.
Benim de öyle gözüküyordu, fazla uğraşmadan ellemeden yolladım, direk anakart değişimi yapıldı. Siz de farklı RAM ile deneyin sırayla slotları, sorun devam ederse anakart problemli olabilir.

Benim de öyle gözüküyordu, fazla uğraşmadan ellemeden yolladım, direk anakart değişimi yapıldı. Siz de farklı RAM ile deneyin sırayla slotları, sorun devam ederse anakart problemli olabilir.
Şimdi RAM’leri tam yerleştirmediğimi anladım, klipsler otomatik oturdu bu sefer düzgün taktım fakat halen üç uzun bip devam ediyor.

Geri
Yukarı