Üç Uzun Bip Sesi Var ve Görüntü Gelmiyor

• Konuyu başlatan sp33d
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 751

sp33d

Kilopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Bu konudaki sorunumu araştırırken bulduğum bir çözümde RAM’lerin çıkarılıp takılmasını önermişler bir websitede. RAM’leri çıkarıp taktım ama bu sefer de 3 uzun bip sesi alıyorum. RAM’lerin slotunu değiştim, hepsini tek tek denedim, nafile. BIOS pilini de çıkartıp bir dakika bekledim, o da işe yaramadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ramlerin giriş soketlerine bir bakın sıkıntı var mı ?
Hata ramdan kaynaklı bence
RAM’den kaynaklı olamaz hocam, daha sabah çalışan sistemdi. BIOS’ta birkaç ayar değiştim, 1 uzun 2 orta bip sesi geldi. Sisteme görüntü de geliyordu. Çözüm olarak RAM’leri çıkarıp takın demişler, çıkartıp taktım bu sefer böyle oldu. Saatlerdir uğraşıyorum halen çözemedim.
@Recep Baltaş hocam hiç adetim değildir sizi etiketlemek ama cidden bir çıkmazın içindeyim. Naptıysam gitmedi şu üç bip sesi.

RAM’den kaynaklı olamaz hocam, daha sabah çalışan sistemdi. BIOS’ta birkaç ayar değiştim, 1 uzun 2 orta bip sesi geldi. Sisteme görüntü de geliyordu. Çözüm olarak RAM’leri çıkarıp takın demişler, çıkartıp taktım bu sefer böyle oldu. Saatlerdir uğraşıyorum halen çözemedim.
@Recep Baltaş hocam hiç adetim değildir sizi etiketlemek ama cidden bir çıkmazın içindeyim. Naptıysam gitmedi şu üç bip sesi.
Ram zarar görmüş olamaz mı takıp çıkartırken?

Geri
Yukarı