Ücretli antivirüs ve ücretsiz antivirüs farkı nedir?

Serkann96

Zeptopat
Ücretli antivirüs ve ücretsiz antivirüs farkı nedir? Yanlış biliyor olabilirim, emin değilim ama koruma olarak eşit değiller mi? Mesela ücretli olunca ekstra özellikler geliyor galiba VPN, depolama vs. Öyle mi?

Ben mesela bilgisayara bilinmedik şey indirmem ama internette gezinme çok önemli. Bunun için de antivirüs programının ücretli veya ücretsiz olması fark eder mi?

Ücretlilerin veri tabanı sürekli güncelleniyor. Kaspersky gibi avler yanında VPN'de veriyor.

Free antivirüsler de sürekli güncelleniyor hocam, güncellenmeyen antivirüs olmaz. Ama ücretli olanların ekstra veya ileri seviye özellikleri oluyor mesela bazıları VPN özelliği sunuyor, firewall özellikleri aktive ediliyor, malware adware gibi tehditleri de bulabiliyor vs vs ...

Free antivirüsler de sürekli güncelleniyor hocam, güncellenmeyen antivirüs olmaz. Ama ücretli olanların ekstra veya ileri seviye özellikleri oluyor mesela bazıları VPN özelliği sunuyor, firewall özellikleri aktive ediliyor, malware adware gibi tehditleri de bulabiliyor vs vs ...
Hocam bende Malwarebytes kurulu ama bu aktif koruma sağlamıyor ücretli olmadığı için, sadece tarayınca çalışıyor. Malware ve Adware'leri de aynı Malwarebytes gücünde engelleyecek hangi virüs programı var?

Anti virüs programına göre değisir.

Anti virüs programların ücretli Versiyon'da verdiği özeliklerine bağlı. Yani otomatik tarama, wep koruması, fidye koruması gibi özellikleri kilitliyse abone olunabilir, ama soyle bir şey var bunları yapan ücretsiz programlarda var. Ozuman ben niye para vereyim diyeceksin ama su yönden bak wep koruması ücretli ama ücretsizlere göre daha daha iyi performans gösterebilir markaya göre değişir. Bana soruyorsan Free Versiyon'da tüm özellikleri açıksa demek ki iyi değildir :) diyorum ama bitfender Free kullanıyorum.

Hocam bende Malwarebytes kurulu ama bu aktif koruma sağlamıyor ücretli olmadığı için, sadece tarayınca çalışıyor. Malware ve Adware'leri de aynı Malwarebytes gücünde engelleyecek hangi virüs programı var?

Hocam açıkçası bilmiyorum uzun süredir ilgilenmiyorum antivirüs programlarıyla :) Free Kaspersky kurulu bende o kadar.

Bu arada lüks bir satranç takımının resimlerine bakmak bile bir zevk alamayacak olsak bile bir örnek:

Son düzenleme:
Ücretsizler virüsten daha virüs hepsi yol geçen hanı gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı