Ücretli/Ücretsiz Antivirüs Tavsiyesi

• Konuyu başlatan CYP
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 40
  • Görüntüleme 6B
Zemana Anti-Malware olmasın o? Norton kullanacaksanız Zemana Anti-Malware'nin ücretsiz sürümünü kullanın.
Biraz aptallık yapmışım hor görün bazen karıştırabiliyorum dediğiniz gibi Zemana Anti-Malware güzel bir antivirüs.

Okuldu, sınavdı vb. derken konuyu biraz boşladım kusura bakmayın.(y)
Ücretsiz olarak 3 aylığına deneme veren siteler var. Konular açıldı bugün. Güvenlik bölümünü takip edin. Bitdefender, Norton, AVG, Panda, McAfee gibi antivirüsleri 3 ay ücretsiz kullanabiliyorsunuz.

Bu arada Malwarebytes Anti-Malware yetersizdir.
Doğru diyorsunuz da, AVG çok önerilmiyordu. Hatta satılmıştı, bir başka firmaya.
Bu arada Güvenlik kısmında açtığınız konuyu gördüm. Avira'nın WannaCry virüsü ile yaşadığı sorun.. Hala öneriyor musunuz, Avira'yı?
Zaten ücretsiz IS yok Comodo'dan başka :)
Hocam para ne güzel şey değil mi? Direkt olarak KIS alıyorsun ve olay çözülüyor.:D Hiç böyle konulara gerek kalmıyor. Peki bu kadar öneri içinden sizin fikriniz nedir? Sizin fikrinizi alıp ona göre yükleyeceğim.(y)

Hocam para ne güzel şey değil mi?
Konu ile alakalı diyorsan evet. Ancak bana göre genel olarak para gereksiz bir şey.
Direkt olarak KIS alıyorsun ve olay çözülüyor.:D
Eh biraz öyle oluyor :)
Peki bu kadar öneri içinden sizin fikriniz nedir? Sizin fikrinizi alıp ona göre yükleyeceğim.(y)
Fikir olarak derken? Alıntıladığın ücretsiz yazılım hakkında mı? Çünkü genel konu için konu içinde ne yapılacağını bildirmiştim. Ücretlilerden öneri diyorsan onu da herkes biliyor zaten ne diyeceğimi.

Benim önerim 360 Total Security. Her zaman bu programı tüm aldığım bilgisayarlarda kullanırım. Ücretsiz ve tüm sorunlarımı görüyor. Ayrıca ilginç gelebilir ama bu programla birlikte hayatımda ilk defa bir özellikle karşılaştım. Bilgisayar temizleme seçeneği var ve aktif edince 2 dakika boyunca fanları tam gücünde çalıştırıyor. İlginç :D

Tamam Avira Free ve MBAM Free yükledim. Beleşçi gibi hepsi Free.:D
Fikir olarak derken? Alıntıladığın ücretsiz yazılım hakkında mı? Çünkü genel konu için konu içinde ne yapılacağını bildirmiştim. Ücretlilerden öneri diyorsan onu da herkes biliyor zaten ne diyeceğimi.
Kaspersky tabi ki.:like: Avira Free hakkında görüşünüzü sormuştum. Tabi birde başka ücretsiz öneriniz varsa diye.(y)

Videolar gerçek değilmiş. Ücretlilerde Avira'yı öneren yok zaten. (y)
Free sürümünü yükledim. Yalnız ''Avira Safe Shopping'' diye bir uzantı geldi. İşe yara bir uzantı mı?

Free sürümünü yükledim. Yalnız ''Avira Safe Shopping'' diye bir uzantı geldi. İşe yara bir uzantı mı?
Evet.
Avira Free hakkında görüşünüzü sormuştum. Tabi birde başka ücretsiz öneriniz varsa diye.(y)
O da iyi sayılır düzgün bir kullanıcıysanız. Öneri olarak önermiştim birçok konuda aslında ücretsizlerden öneri vermem ama yine de birkaç şey yazmıştım diğer konularda Panda free gibi.

KIS ile ilgili bir şey soracağım. Lisans süresi bilgisayar kapalıyken de işliyor mu? Mesela, birkaç ay açmasak bile süreden yiyor mu?(n)
O da iyi sayılır düzgün bir kullanıcıysanız
Düzgün biri değil miyim yani?:D

Maalesef geçemeyiz. O kadar bilinçsiz milletiz ki okumayı bilip okumaya üşenen insanlardanız. Hiç açılmış konu var mı açacağı konunun sabit konusunda neler yazar çözümü var mı diye kontrol eden sayısı çok az. O yüzden yetkili olduğum zaman da çoğu konuyu sadece konu olarak açıyordum. Sabit yaptığım konuları da kendi konum olduğundan daha kolay bulabileyim diye koymuştum :D
Doğru diyorsunuz. Ancak teknoloji çok hızlı ilerliyor 2-3 ay önceki makale güncelliğini yitirebiliyor. Mesela ücretsiz AV konularında önerilen yazılımlar güncelliğini kaybediyor, başka firmaya satılıyor vb.

KIS ile ilgili bir şey soracağım. Lisans süresi bilgisayar kapalıyken de işliyor mu? Mesela, birkaç ay açmasak bile süreden yiyor mu?(n)
Öyle bir deneyim yaşamadım. Ancak gidiyor olması lazım, çünkü server saatine göre açtığınız gün ile beraber işlediği için gidiyor büyük ihtimal.

Düzgün biri değil miyim yani?:D
Yani onu siz bileceksiniz :)
Doğru diyorsunuz. Ancak teknoloji çok hızlı ilerliyor 2-3 ay önceki makale güncelliğini yitirebiliyor. Mesela ücretsiz AV konularında önerilen yazılımlar güncelliğini kaybediyor, başka firmaya satılıyor vb.
Tamam ancak benim bahsettiğim 1 hafta geçmeden hatta 1 gün geçmeden araştırma yapmadan 1 gün önce verilen cevaba bakmayıp açan ile ilgili.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı