Ücretsiz Antivirüs Önerisi

Kaspersky Free Antivirus'ün sistem gereksinimlerine baktığınızda bazı ürün özellikleri 64 bit işletim sistemlerinde çalışmayabilir veya Windows 10 kullanıyorsanız şu ürün işlevleri kısıtlı ve kısmen kullanılabilir olabilir gibi ibareler görürsünüz. Yani virüsten koruma işi şansa bırakılacak bir iş değildir. Bu yüzden Bitdefender Free Antivirus kullanmanızı tavsiye ederim. Hafif olsun diyorsanız Panda Protection(Panda Free Antivirus) tavsiye ederim. Ancak Bitdefender daha iyi korur.

Kaspersky Free Antivirus'ün sistem gereksinimlerine baktığınızda bazı ürün özellikleri 64 bit işletim sistemlerinde çalışmayabilir veya Windows 10 kullanıyorsanız şu ürün işlevleri kısıtlı ve kısmen kullanılabilir olabilir gibi ibareler görürsünüz. Yani virüsten koruma işi şansa bırakılacak bir iş değildir.
Kısıtlı olan bir durum söz konusu değildir. 64 bit sistemde sadece sistem yeterliliği karşılanmadığı zaman şifre depolama ve sanal güvenli tarayıcı özelliklerini kullanamayabilirsiniz. Bu da işlemci ve sistem kombinasyonlarına göre değişiklik göstereceğinden böyle belirtilmiştir.
Donanım ve yazılım gereksinimleri

@Murat5038 Kaspersky Free ile KIS arasında ek özellikler dışında koruma anlamında daha üs bir yazılım mı kullanılıyor? Yoksa ikisinin de güvenlik yazılımı aynı mı? İnşallah anlatabilmişimdir :D

Kısıtlı olan bir durum söz konusu değildir.

Bunu ben söylemiyorum. Kaspersky'ın sitesinde mevcut. İçime sinmediği içinde tavsiye etmiyorum.

sky.JPG

En alttaki ince puntolu yazıyı diyorsan onlar verdiğim linkte zaten yazıyor.
1. için: Destek vermemesi gayet doğal çünkü eski sürüm, eski sürüme orada dediği gibi güvenlik sebeplerinden zaten Windows da destek vermiyor.
2. için: Küçük puntolu yazıların bir üstünde yazandan dolayı işlevlerin çalışmaması veya düzgün çalışamaması da gayet doğaldır. Çünkü daha geliştirme aşamasında olan sisteme diğer AV şirketleri de destek veremez.
3. için: En son yazdığım bu yazıdan bir önceki mesajımda bunu açıkladım zaten.

Kaspersky Free ile KIS arasında ek özellikler dışında koruma anlamında daha üs bir yazılım mı kullanılıyor?
Hayır öyle bir şey yok. Kaspersky tabanlı virüs imza kimliğini ve cloud iletişim ile aynı kimlikleri ve motorları kullanmaktadır.
Yoksa ikisinin de güvenlik yazılımı aynı mı?
Evet aynı. Yazılım değil motoru denilir bu tür programlarda :)

2. için: Küçük puntolu yazıların bir üstünde yazandan dolayı işlevlerin çalışmaması veya düzgün çalışamaması da gayet doğaldır. Çünkü daha geliştirme aşamasında olan sisteme diğer AV şirketleri de destek veremez.

O zaman Internet Security ler içinde durum aynı olur. "Avira Free Antivirus" bile neredeyse ayda bir güncelleme alıyor. Bazı firmalar da Free Antivirüslere değer vermiyor. Daha henüz çalışıp çalışmaması garanti olmayan bir Antivirus işi şansa bırakmak olur. Düşüncem bu şekilde.

Son düzenleme:
O zaman Internet Security ler içinde durum aynı olur.
Aynı zaten. Çıktıklarında en yakın zamanda güncellemelerle uyumlu hale getiriliyorlar diğer programlarda olduğu gibi.
Daha henüz çalışıp çalışmaması garanti olmayan bir Antivirus işi şansa bırakmak olur.
Çalışıp çalışmaması dediğin nedir? Yada hangi üründen bahsediyorsunuz?

Aynı zaten. Çıktıklarında en yakın zamanda güncellemelerle uyumlu hale getiriliyorlar diğer programlarda olduğu gibi.

Teyit etmek adına soruyorum; Kaspersky Lab, daima Windows 10 uyumluluğu adına Kaspersky IS/TS için yayınladığı program güncellemelerini Kaspersky Free Antivirus için de aynen ve aynı zamanda yayınlıyor mu?

Çalışıp çalışmaması dediğin nedir? Yada hangi üründen bahsediyorsunuz?

Sistem belleği taraması, kendini koruma gibi özellikler çalışmayabilir diyor(Kaspersky Free Antivirus için). Yani çalışıp çalışmama durumu belli değil. İhtimal oluyor. İhtimalde sistemi korumayı riske atmak demektir.

Geri
Yukarı