Ücretsiz ekran kayıt ve edit programı önerisi

Nvidia ekran kartınız varsa Shadowplay, AMD ekran kartınız varsa Relive uygulamaları zaten sürücünüzle beraber yüklü gelir. Hem performans kaybi minimum oiur hem de oldukça sade ayarlar yaparak yüksek kaliteye ulaşırsınız.

Bazen dizüstü bilgisayarlarda bu iki seçenek de mevcut olmuyor. Öyle bir durum olursa PC ayarlarınızı buraya yazın, OBS ayarlarınızı beraber yapalım.

Edit'leme için de KDEnlive + Audacity ikilisi ya da Davinci Resolve öneririm.
Audacity kullanıyorum zaten onda sıkıntı yok gürültü azaltma vs yapıyorum. Tek sıkıntı bende amd adrenalin software yüklü ama ReLive gelmiyor onla çünkü ekran kartını desteklemiyormuş sanırım.
Düzenlemek için Kdenlive. Tamamen ücretsiz.

Olabilir. Edit programı çok mühim değil hiç olmadı videoları stoklarım movavi yükler 7 günlük ücretsizken yaparım. Asıl önemli kayıt programı.
Ekran kaydı için OBS öneririm, en iyisi bu bence.

Video düzenleme konusunda ücretsiz olan Kdenlive, Shotcut, Openshot gibi yazılımlar var. Eğer sistemin çok iyiyse Davinci Resolve öneririm, çok profesyonel bir programdır. Ha bir çok üst düzey düzenleme yapmayacaksan telefonlar için VN Editor var. Ona da göz atabilirsin.
Yok çok üst düzey bir şey gerekmiyor videoları kesmek müzik eklemek yazı eklemek yeterlidir. OBS işlemciye çok yük bindiriyor ayarlarını youtube dan birine bakarak yaptım fakat şöyle bir sıkıntı var 1 dakikalık video çekiyorum 25 saniye olarak kaydetmiş ve fare uçuyo.
AMD ise xsplit gamecaster kullan👍👍.
Bakıyorum.

Audacity kullanıyorum zaten onda sıkıntı yok gürültü azaltma vs yapıyorum. Tek sıkıntı bende amd adrenalin software yüklü ama ReLive gelmiyor onla çünkü ekran kartını desteklemiyormuş sanırım.

Olabilir. Edit programı çok mühim değil hiç olmadı videoları stoklarım movavi yükler 7 günlük ücretsizken yaparım. Asıl önemli kayıt programı.

Yok çok üst düzey bir şey gerekmiyor videoları kesmek müzik eklemek yazı eklemek yeterlidir. OBS işlemciye çok yük bindiriyor ayarlarını youtube dan birine bakarak yaptım fakat şöyle bir sıkıntı var 1 dakikalık video çekiyorum 25 saniye olarak kaydetmiş ve fare uçuyo.

Bakıyorum.

PC özellikleriniz nasıl? OBS ile ilgili tavsiyelerim olabilir.

Geri
Yukarı