Ücretsiz Güçlü Antivirüs Önerisi

@.I.N.И.A.
Tam kullansanız da zaten son durumda Avast! yetersiz bir yazılım.

Bu arada kişi işi kendinden bilmez, işi yapanlara çok rastladığından bilirmiş.
Dediğim gibi Avast benim babamın oğlu değil. Suresi bittiğinde belirtiginiz AV'lardan birine gecebilirim. Beni korsan kullanmakla suclamaniz hos olmadi. Çok fazla korsan kullanan görmeniz benim de kullandığım anlamına gelmez. Beni kirdiniz. Lütfen size yakışanı yapıp özür dileyin ve bu yanlış anlaşılmayi cözelim.

Bu zamanda bilinçli olsan da zararlı bulaşabiliyor artık.

Aşağıdaki konuda attığım sayfada bayağı yazmıştım. Sayfadaki tüm mesajlarımı baştan okursanız böyle dememin sebebini anlarsınız hocam.

Antivirüsler internet kullanımımı kısıtlıyor

Sonuc olarak yine dedigim yola cikiyor. Neredeyse 10 senedir antivirüs yazilimi kullanmiyorum. Örnek verecek olursak fidye yaziliminin nasil bulastigi ortada. Internette ilk kural, her önüne gelene tiklamamaktir.

Can sıkıcı ögeler hariç tüm filtreleri açık yaptım. Aslında pek detaylı bir ayar yok.
Can sıkıcı ögeler bazı sitelerde Google, Facebook gibi hızlı üyeliklerde sorun çıkarabiliyor.
O yüzden kullanmıyorum. Ara sıra deneyimleyerek bakabilirsin.
Screenshot (1).png

Son zamanlarda internette yayılan dosya şifreleyen virüsleri görmemin hem Sosyal'de karşılaşmamın üstüne 2 yıldır AV'si devre dışı olan ben biraz endişelendim. Daha önceden ESET kullanıyordum ama o da CS'de FPS'mi 60'tan 15'e çekiyordu.
Dostum NOD32 sürümü çok yormuyor sistemi. Ben sistemimde ağırlık hissetmedim. Ama ücretsiz demişsin ücretsiz olarak Defender bana yetiyor fakat çok dosya indirdiğimden güvenlik amaçlı kullanıyorum NOD32. Ücretsiz olarak KasperSky Free var fakat ben onu kurmam PC'yi ondan daha iyi koruyorum ben. :D

Can sıkıcı ögeler hariç tüm filtreleri açık yaptım. Aslında pek detaylı bir ayar yok.
Can sıkıcı ögeler bazı sitelerde Google, Facebook gibi hızlı üyeliklerde sorun çıkarabiliyor.
O yüzden kullanmıyorum. Ara sıra deneyimleyerek bakabilirsin.

Genel kozmetik süzgeçleri yok say kullanıyor musun?

Bir de ayarlar menüsünden yapmam gereken ince ayarlar var mı?

Hayır işaretli değil. Düşük sistemlerde kullanılmasını önermiş.
Screenshot (2).png

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı