Ücretsiz Jailbreak nasıl yapılır?

zaboomafoo

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Istanbul
Uzun süre birçok mobil işletim sistemini deneyimlemiş biri olarak, Android cihazlarımda çok kolay bir şekilde modifikasyonlar yapabiliyordum. (Root, custom ROM, TWRP v. S. ) Her ne kadar Android'in özgürlüğünü sevsem dahi iOS'un daha iyi olduğunu düşünüyorum ve iOS kullanıyorum. Fakat sıradana pek yanaşmayan birisi olarak Jailbreak yapma ihtiyacı duyuyorum. Bunun hakkında Türkçe kaynak bulmam imkansız olduğu gibi, aynı şekilde İngilizce sitelerde adım adım anlatan bir rehber ile karşılaşmadım.

İndirmiş olduğum bir repo bağış yapmamı istiyor. Ücretsiz şekilde yapmanın yolu yok mudur?

İyi forumlar, en iyi dileklerimle.

Son düzenleyen: Moderatör:
İOS 13 için Jailbreak şu an için mevcut değil.

Ayrıca, jailbreak zaten ücretsiz bir şekilde sunuluyor "hacker"lar tarafından. Şuan için stabil çalışan 2 farklı araç var. Zirveye oynayan unc0ver aracı.

Takip etmek istersen unc0ver.dev sitesine bakabilirsin. Hiç bir jailbreak aracı için ücret ödeme.

edit: Can I Jailbreak? - Home
Burdan da takip edebilirsin.

Son düzenleme:
Uzun süre birçok mobil işletim sistemini deneyimlemiş biri olarak, Android cihazlarımda çok kolay bir şekilde modifikasyonlar yapabiliyordum. (Root, custom ROM, TWRP v. S. ) Her ne kadar Android'in özgürlüğünü sevsem dahi iOS'un daha iyi olduğunu düşünüyorum ve iOS kullanıyorum. Fakat sıradana pek yanaşmayan birisi olarak Jailbreak yapma ihtiyacı duyuyorum. Bunun hakkında Türkçe kaynak bulmam imkansız olduğu gibi, aynı şekilde İngilizce sitelerde adım adım anlatan bir rehber ile karşılaşmadım.

İndirmiş olduğum bir repo bağış yapmamı istiyor. Ücretsiz şekilde yapmanın yolu yok mudur?

İyi forumlar, en iyi dileklerimle.
Şu sayfayı takip edin, önümüzdeki günlerde bir jailbreak yayınlanılması bekleniyor: checkra1n.com
Bu yayınlanacak jailbreak iPhone X'e kadar (X de dahil) tüm cihazları destekliyor ve en güzel yanı, hangi iOS sürümünde olduğunuzun bir önemi olmayacak olması 🙂

Şu sayfayı takip edin, önümüzdeki günlerde bir jailbreak yayınlanılması bekleniyor: checkra1n.com
Bu yayınlanacak jailbreak iPhone X'e kadar (X de dahil) tüm cihazları destekliyor ve en güzel yanı, hangi iOS sürümünde olduğunuzun bir önemi olmayacak olması 🙂

Çıktı :)

Checkra1in ile 12.3 üstü iphone X'e kadar jailbreak yapabilirsiniz.

Sadece MacOS ile çalışıyor jailbreak aracı.

Sevgiler

12.3 üstünü Jb yapabiliyoruz bir grubun mu ne geliştirdiği yazılım sayesinde ama o lanet yazılım OS X ile çalışıyor (yardımcı olabilecek varsa bana OS X kurulumu hakkında yardım almaya açığım)
Çıktı :)

Checkra1in ile 12.3 üstü iphone X'e kadar jailbreak yapabilirsiniz.

Sadece MacOS ile çalışıyor jailbreak aracı.

Sevgiler
Dediğimi uygulamanın adını vererek demişsiniz, OS X kurulumu hakkında bir bileğiniz var mi cunku internette okuduğum hiçbir makale vs’den hiçbir şey anlamadım açıkçası.

12.3 üstünü Jb yapabiliyoruz bir grubun mu ne geliştirdiği yazılım sayesinde ama o lanet yazılım OS X ile çalışıyor (yardımcı olabilecek varsa bana OS X kurulumu hakkında yardım almaya açığım)

Dediğimi uygulamanın adını vererek demişsiniz, OS X kurulumu hakkında bir bileğiniz var mi cunku internette okuduğum hiçbir makale vs’den hiçbir şey anlamadım açıkçası.
Kötü oldu bu.

RTX desteklemiyor Hackintosh'u.

Üst Edit: Sanalda error veriyormuş maalesef. Hackintosh yada mac cihaz lazım. Beklemekte fayda var Windows'a gelsin :)

Tapatalak ile foruma maalesef yazamıyorum. Anca cevaplıyorum mesajlarınızı.

Reklam olmaması için farklı bir siteye yönlendirmiyorum.
Sanal olarak macos kurup işlemleri halletmeniz mümkündür.

Aşağıda bir link paylaşıyorum, yeterli olacağını düşünmekteyim. Güncel sürüm isterseniz birazcık araştırmanız yeterli olacaktır.

Sevgiler

Son düzenleme:
Üst Edit: Sanalda error veriyormuş maalesef. Hackintosh yada mac cihaz lazım. Beklemekte fayda var Windows'a gelsin :)

Tapatalak ile foruma maalesef yazamıyorum. Anca cevaplıyorum mesajlarınızı.

Reklam olmaması için farklı bir siteye yönlendirmiyorum.
Sanal olarak macos kurup işlemleri halletmeniz mümkündür.

Aşağıda bir link paylaşıyorum, yeterli olacağını düşünmekteyim. Güncel sürüm isterseniz birazcık araştırmanız yeterli olacaktır.

Sevgiler
Biliyorum VM ile kurulum yapmayı yinede teşekkürler hatırlatma için. 🙂

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı